Jomppiköysi REKA R - JOMPPI 95 - Reka by Nexans
| Sähkönumero | 01 240 93 |
|---|---|
| Yleisnimi | Jomppiköysi |
| Tuotesarja | REKA R |
| Tekninen nimi | JOMPPI 95 |
| Pitkä tuotenimi | JOMPPI 95 R15 |
| GTIN-koodi | 6410001240932 |
| Toimittajan tuotekoodi | 1117100-15 |
| Toimittaja | Reka Kaapeli Oy verified |
| Tuotemerkki | Reka by Nexans |
| Tuoteryhmä | 01 Avojohdot |
JOMPPI kiinteään ulkoasennukseen. Päällystetty johdin muuntajakytkentöihin. Asennus on tehtävä kansallisten asetusten ja määräysten mukaisesti. Kaapelia ei ole CPR luokiteltu.
...
| ETIM-luokka | Avojohto (EC001139) |
|---|---|
| Johdinmateriaali | alumiini (EV000072) |
| Johtimen nimellispoikkipinta-ala (mm²) | 95 |
| Johdineriste | muu (EV000154) |
| Johtimien määrä | 1 |
| Johdintunniste | ei ole (EV000494) |
| Kannatinelementti | ei ole (EV000494) |
| Ulkovaipan materiaali | ei ole (EV000494) |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 17 |
| Nimellisjännite U (kV) | 20000 |
| Johtimen eristyksen spesifikaatio | muu (EV000154) |
| Johtimen pinta | paljas (EV000899) |
| Paino (kg/km) | 378 |
| UNSPSC-koodi | 26121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2211 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-999 - MUU - Kaapelit |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410001240932 |
| Toimittajan tuotekoodi | 1117100-15 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Avojohto (EC001139) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 17 mm |
| Leveys | 17 mm |
| Paino | 0,380 kg |
| Tilavuus | 0,289 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 15 | - | 1 000 mm | 17 mm | 17 mm | 0,380 kg | 0,289 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 15 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 17 mm |
| Leveys | 17 mm |
| Paino | 0,380 kg |
| Tilavuus | 0,289 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 85444995 |
| Julkaisupäivämäärä | 23.05.2005 |
| Muutospäivä | 12.12.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Cross over rope | JOMPPI 95 |
| Svenska | Jomplina | JOMPPI 95 |




