Valokuitukaapeli mikroputki Nestor - NBFU 4xG.657.A1 2000 m - Nestor
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 02 175 74 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 02 174 84 |
| Yleisnimi | Valokuitukaapeli mikroputki |
| Tuotesarja | Nestor |
| Tekninen nimi | NBFU 4xG.657.A1 2000 m |
| Pitkä tuotenimi | NBFU 4xG.657.A1 2000 m |
| GTIN-koodi | 06430056541136 |
| Toimittajan tuotekoodi | L11375 |
| Toimittaja | Nestor Cables Oy verified |
| Tuotemerkki | Nestor |
| Tuoteryhmä | 02 Tiedonsiirtokaapelit |
Puhallettava kuitunippu pieniin mikrokanaviin.
...
| ETIM-luokka | Valokuitukaapeli (EC000034) |
|---|---|
| Kuitujen lukumäärä | 4 |
| Valokuituputken tyyppi | muu (EV000154) |
| Kuitujen lukumäärä putkea kohden | 4 |
| Kuitutyyppi | yksimuoto 9/125 (EV007051) |
| Vedonpoistin | Kyllä |
| Jyrsijäsuojattu | Ei |
| Ulkovaipan materiaali | polyolefiini (EV001108) |
| Ulkovaipan väri | sininen (EV000080) |
| Metalliton kaapeli | Kyllä |
| Öljynkestävä EN IEC 60811-404 mukaisesti | Ei |
| Kemikaaleja kestävä | Ei |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 1,2 |
| Soveltuu puhallukseen | Kyllä |
| Kategoria | OS2 (EV010769) |
| Pitkittäinen vedenesto | Kyllä |
| Poikittainen vedenesto | Ei |
| Palokäyttäytyminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | Fca (EV013528) |
| Savunmuodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Palavien pisaroiden muodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Happamuus standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Maakaapeli | Ei |
| Ulkovaipan materiaalin spesifikaatio | PE (EV000157) |
| Pienin sallittu taivutussäde kiinteissä asennuksissa (mm) | 40 |
| Maksimi vetolujuus asennettaessa (kN) | 0,01 |
| Kaapelin muoto | pyöreä (EV000167) |
| Paino (kg/km) | 1,4 |
| Armeeraus/vahvistus | ei ole (EV000494) |
| Kaapelin leveys (noin) (mm) | 1,2 |
| Kaapelin korkeus (noin) (mm) | 1,2 |
| Palamista hidastava IEC 60332-1-2 | Ei |
| Paloa hidastava IEC 60332-3-21 (Cat A F/R) mukaisesti | Ei |
| Paloa hidastava IEC 60332-3-21 (Cat A) mukaisesti | Ei |
| Paloa hidastava IEC 60332-3-23 (Cat B) mukaisesti | Ei |
| Paloa hidastava IEC 60332-3-24 (Cat C) mukaisesti | Ei |
| Paloa hidastava IEC 60332-3-25 (Cat D) mukaisesti | Ei |
| Alhainen savunmuodostus EN IEC 61034-2 mukaisesti | Ei |
| Halogeeniton IEC 60754-1 mukaisesti | Kyllä |
| Halogeeniton ( IEC 60754-2 mukaisesti) | Kyllä |
| Halogeeniton IEC 60754-3 mukaisesti | Kyllä |
| Piirin eheys IEC 60331-23 mukaisesti | Ei |
| Piirin eheys IEC 60331-25 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Piirin eheys EN 50200 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Valokuitukaapelin värikoodaus (S-12 Skanova) | Ei |
| Number of fibres | 4 Poistettu |
| Halogen free (acc. EN 50267-2-2) | Kyllä Poistettu |
| Oil resistant (acc. EN 60811-2-1) | Ei Poistettu |
| Armeeraus | Ei Poistettu |
| Pitkittäinen kosteussulku | Kyllä Poistettu |
| Poikittainen kosteussulku | Ei Poistettu |
| Halogeeniton ( EN 60754-1/-2 mukaisesti) | Kyllä Poistettu |
| Palonkestävyys | ei (EV004175) Poistettu |
| Järjestelmän paloluokka | ei ole (EV000494) Poistettu |
| Alhainen savunmuodostus (EN 61034-2) | Ei Poistettu |
| UV:n kestävä | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 26121609 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T1303 , T1305 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-007 - Tiedonsiirtokaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | EN 50575 |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 06430056541136 |
| Toimittajan tuotekoodi | L11375 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Valokuitukaapeli (EC000034) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 1 mm |
| Leveys | 1 mm |
| Paino | 0,001 kg |
| Tilavuus | 0,001 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 2 000 | - | 1 000 mm | 1 mm | 1 mm | 0,001 kg | 0,001 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 2 000 | - | 250 mm | 360 mm | 270 mm | 3,700 kg | 24,300 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 2 000 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 1 mm |
| Leveys | 1 mm |
| Paino | 0,001 kg |
| Tilavuus | 0,001 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 2 000 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 250 mm |
| Korkeus | 360 mm |
| Leveys | 270 mm |
| Paino | 3,700 kg |
| Tilavuus | 24,300 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 85447000 |
| Julkaisupäivämäärä | 25.11.2022 |
| Muutospäivä | 04.10.2024 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Optical cable microtube | NBFU 4xG.657.A1 2000 m |
| Svenska | Optisk kabel mikrotub | NBFU 4xG.657.A1 2000 m |




