Videokaapeli - Videokaapeli HDSDI Ø10 mm 12G - Klotz
| Sähkönumero | 02 591 03 |
|---|---|
| Yleisnimi | Videokaapeli |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Videokaapeli HDSDI Ø10 mm 12G |
| Pitkä tuotenimi | HDSDI 1.6/7.2AF Eca Ø10,2 mm 12G 75 ohm vihreä video koaksiaalikaapeli FRNC K500 |
| GTIN-koodi | 6416280458563 |
| Toimittajan tuotekoodi | VD167SH |
| Toimittaja | Tele-Tukku Oy verified |
| Tuotemerkki | Klotz |
| Tuoteryhmä | 02 Tiedonsiirtokaapelit |
| ETIM-luokka | Koaksiaalikaapeli (EC000019) |
|---|---|
| Sisäjohtimen halkaisija (mm) | 1,6 |
| Sisäjohtimen materiaali | kupari, kirkas (EV004250) |
| Sisäjohtimen luokka | luokka 1 = yksilankainen (EV004199) |
| Ulkojohtimen halkaisija (mm) | 7,2 |
| Ulkojohtimen materiaali | kupari, tinattu (EV004251) |
| Ulkojohtimen tyyppi | folio + punos (EV004527) |
| Välijohde | PE-vaahto (EV001101) |
| Ulkovaipan materiaali | PVC (EV000163) |
| Ulkovaipan väri | vihreä (EV000235) |
| Nimellisimpedanssi (Ohm) | 75 |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 10,2 |
| Sallittu käyttölämpötila-alue asennettaessa/käsiteltäessä (°C) | -30 - 70 |
| Käyttölämpötila kiinteä (°C) | -30 - 70 |
| Halogen free (acc. EN 50267-2-2) | Kyllä Poistettu |
| Armeeraus | Ei Poistettu |
| Halogeeniton ( EN 60754-1/-2 mukaisesti) | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 26121507 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T2202 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-007 - Tiedonsiirtokaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6416280458563 |
| Toimittajan tuotekoodi | VD167SH |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | VD167SH-E |
| ETIM-luokka | Koaksiaalikaapeli (EC000019) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 10 mm |
| Leveys | 10 mm |
| Paino | 0,120 kg |
| Tilavuus | 0,104 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 500 | - | 1 000 mm | 10 mm | 10 mm | 0,120 kg | 0,100 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 500 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 10 mm |
| Leveys | 10 mm |
| Paino | 0,120 kg |
| Tilavuus | 0,100 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85442000 |
| Julkaisupäivämäärä | 19.08.2016 |
| Muutospäivä | 13.02.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Video cable | HD-SDI - digital video cable |
| Svenska | Videokabel | HD-SDI - digital video kabel |

