Mikrofonikaapeli - 110 ohm AES/EBU FRNC 16*2*0,22 - Klotz
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
02 591 10
Arkistoitu 22.02.2026 |
|---|---|
| Yleisnimi | Mikrofonikaapeli |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 110 ohm AES/EBU FRNC 16*2*0,22 |
| Pitkä tuotenimi | 16-parinen audiokaapeli DIGI, 110 ohm AES/EBU FRNC 16*2*0,22mm² Kierretty, Harmaa |
| GTIN-koodi | 6410002591101 |
| Toimittajan tuotekoodi | OX22GH16 |
| Toimittaja | Tele-Tukku Oy verified |
| Tuotemerkki | Klotz |
| Tuoteryhmä | 02 Tiedonsiirtokaapelit |
OX22GH16 - 16x2x0,22mm² AES/EBU audiokaapeli FRNC Eca
OX22GH kaapelit ovat kaksoissuojattuja (folio+ erittäin tiheä punos) joissa vielä lisäksi foliosuojatut parit, tämä tarjoaa maksimaalisen suojan. Kolminkertainen suojaus ja Eca paloluokan täyttäminen tekevät tästä Omnifixin monisäikeisestä kiinteästä asennuskaapelista turvallinen vaihtoehto kahdesta näkökulmasta: Erittäin säteilytiivis kaapeli, matalan vaimennuksen omaava signaalinsiirto ja turvallisuus tulipalon sattuessa valittujen LSZH-materiaalien ansiosta eivät aiheuta myrkyllisiä tai halogeenipitoisia kaasuja ja vain vähän savua. Foliot ja parikerrokset ovat liimattuna yhteen ja ne voidaan käsitellä asennuksissa nopeasti.
* 0.22 mm² johtimen poikkileikkaus (AWG 24)
* parit suojattu foliolla ja yhteinen suojaus folio+tiheä punos.
* AL/PETP folio sidottu pareihin, mahdollistaa nopean asennuksen
* Palamaton / syövyttämäton (FRNC)
* CPR Eca acc. to EN50575
Tekniset tiedot: Pareja 16kpl
Johtimet tinattu kuparilankoja, 7x0,20mm
Johtimet poikkileikkaus 0,22 mm2
Eristys Vaahto PE
Suojaus ohuella kierretyllä johdolla + AL/PET foliolla
Kaapeli LSZH (low smoke zero halogen) numeroitu, harmaa
Kokonaishalkaisija 22,8mm
Yhteissuoja: AL/PET folio + ohuella kierretyllä johdolla + tinattu kuparipunos (peitto 85%)
Käyttölämpötila -30 / +70celsius
Impedanssi 110 Ohm
Vaimennus db/100m
1MHz 2,3
3MHz 3,8
6MHz 5,3
10MHz 6,6
OX22GH kaapelit ovat kaksoissuojattuja (folio+ erittäin tiheä punos) joissa vielä lisäksi foliosuojatut parit, tämä tarjoaa maksimaalisen suojan. Kolminkertainen suojaus ja Eca paloluokan täyttäminen tekevät tästä Omnifixin monisäikeisestä kiinteästä asennuskaapelista turvallinen vaihtoehto kahdesta näkökulmasta: Erittäin säteilytiivis kaapeli, matalan vaimennuksen omaava signaalinsiirto ja turvallisuus tulipalon sattuessa valittujen LSZH-materiaalien ansiosta eivät aiheuta myrkyllisiä tai halogeenipitoisia kaasuja ja vain vähän savua. Foliot ja parikerrokset ovat liimattuna yhteen ja ne voidaan käsitellä asennuksissa nopeasti.
* 0.22 mm² johtimen poikkileikkaus (AWG 24)
* parit suojattu foliolla ja yhteinen suojaus folio+tiheä punos.
* AL/PETP folio sidottu pareihin, mahdollistaa nopean asennuksen
* Palamaton / syövyttämäton (FRNC)
* CPR Eca acc. to EN50575
Tekniset tiedot: Pareja 16kpl
Johtimet tinattu kuparilankoja, 7x0,20mm
Johtimet poikkileikkaus 0,22 mm2
Eristys Vaahto PE
Suojaus ohuella kierretyllä johdolla + AL/PET foliolla
Kaapeli LSZH (low smoke zero halogen) numeroitu, harmaa
Kokonaishalkaisija 22,8mm
Yhteissuoja: AL/PET folio + ohuella kierretyllä johdolla + tinattu kuparipunos (peitto 85%)
Käyttölämpötila -30 / +70celsius
Impedanssi 110 Ohm
Vaimennus db/100m
1MHz 2,3
3MHz 3,8
6MHz 5,3
10MHz 6,6
OX22GH16 - 16x2x0,22mm² AES/EBU audiokaapeli FRNC Eca
OX22GH kaapelit ovat kaksoissuojattuja (folio+ erittäin tiheä punos) joissa vielä lisäksi foliosuojatut parit, tämä tarjoaa maksimaalisen suojan. Kolminkertainen suojaus ja Eca paloluokan täyttäminen tekevät tästä Omnifixin monisäikeisestä kiinteästä asennuskaapelista turvallinen vaihtoehto kahdesta näkökulmasta: Erittäin säteilytiivis kaapeli, matalan vaimennuksen omaava signaalinsiirto ja turvallisuus tulipal...
OX22GH kaapelit ovat kaksoissuojattuja (folio+ erittäin tiheä punos) joissa vielä lisäksi foliosuojatut parit, tämä tarjoaa maksimaalisen suojan. Kolminkertainen suojaus ja Eca paloluokan täyttäminen tekevät tästä Omnifixin monisäikeisestä kiinteästä asennuskaapelista turvallinen vaihtoehto kahdesta näkökulmasta: Erittäin säteilytiivis kaapeli, matalan vaimennuksen omaava signaalinsiirto ja turvallisuus tulipal...
| ETIM-luokka | Tietoliikennekaapeli (EC003249) |
|---|---|
| Johtimen pinta | tinattu (EV001481) |
| Johtimen halkaisija (mm) | 0,2 |
| Johtimen nimellispoikkipinta-ala (mm²) | 0,22 |
| Johdinluokka | luokka 2 = muutamalankainen (EV004200) |
| Johtimien määrä | 7 |
| Kerrattujen elementtien lukumäärä | 16 |
| Parikertaus | parit (EV006304) |
| Johdineriste | muu (EV000154) |
| Johdintunniste | väri (EV000207) |
| Parisuojaus | folio (EV003606) |
| Kertauksen tyyppi | nippu (EV006289) |
| Yhteinen suoja | folio + punos (EV004527) |
| Poikittainen vedenesto | Ei |
| Suojavaippa | Al/PE (EV006316) |
| Ulkovaipan väri | harmaa (EV000270) |
| Palokäyttäytyminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | Eca (EV013521) |
| Savunmuodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Palavien pisaroiden muodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Happamuus standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Alhainen savunmuodostus EN IEC 61034-2 mukaisesti | Kyllä |
| Öljynkestävä EN IEC 60811-404 mukaisesti | Ei |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 22,8 |
| Sallittu käyttölämpötila-alue asennettaessa/käsiteltäessä (°C) | -30 - 70 |
| Käyttölämpötila kiinteä (°C) | -30 - 70 |
| Kategoria | muu (EV000154) |
| Maakaapeli | Ei |
| Johtimen eristyksen spesifikaatio | PE (EV000157) |
| Johdinmateriaali | kupari (EV000138) |
| AWG | 24 (EV003428) |
| Armeeraus/vahvistus | punos (EV003607) |
| Armeerauksen/vahvistuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Kaapelin muoto | pyöreä (EV000167) |
| Sertifioitu laivakäyttöön | Ei |
| Soveltuu puhelinkaapeliksi | Kyllä |
| Soveltuu datakaapeliksi | Kyllä |
| Soveltuu signaalikaapeliksi | Kyllä |
| Maanalainen asennustapa | asennusputkeen (EV017633) |
| Paino (kg/km) | 0,65 |
| AWG-koko | 24 Poistettu |
| Armeeraus | Ei Poistettu |
| Halogeeniton ( EN 60754-1/-2 mukaisesti) | Kyllä Poistettu |
| Palonkestävyys | IEC/EN 60332-1-2 mukainen (EV009948) Poistettu |
| Alhainen savunmuodostus (EN 61034-2) | Kyllä Poistettu |
| Öljynkestävä (IEC 60811-404 mukaisesti) | Ei Poistettu |
| Eristyksen palonkestävyys (IEC 60331) | Ei Poistettu |
| UV:n kestävä | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 26121507 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T1202 , T2304 , T2502 , T2603 , T2604 , T6702 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-007 - Tiedonsiirtokaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410002591101 |
| Toimittajan tuotekoodi | OX22GH16 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | OX22GH16 |
| ETIM-luokka | Tietoliikennekaapeli (EC003249) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 23 mm |
| Leveys | 23 mm |
| Paino | 0,750 kg |
| Tilavuus | 0,520 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 500 | - | 1 000 mm | 23 mm | 23 mm | 0,750 kg | 0,529 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 500 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 23 mm |
| Leveys | 23 mm |
| Paino | 0,750 kg |
| Tilavuus | 0,529 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85442000 |
| Julkaisupäivämäärä | 17.02.2017 |
| Muutospäivä | 23.02.2026 |
| Arkistointipäivä | 22.02.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Multicoaxial cable | - |
| Svenska | Mikrofonkabel | - |
