Kaiutinkaapeli - Kaiutinaapeli FRNC 2*2,5 mm² - Klotz
| Sähkönumero | 02 591 12 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kaiutinkaapeli |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Kaiutinaapeli FRNC 2*2,5 mm² |
| Pitkä tuotenimi | Kaiutinaapeli FRNC 2*2,5 mm² kierretty, kiinteisiin asennuksiin, Musta |
| GTIN-koodi | 6416280458785 |
| Toimittajan tuotekoodi | SCH2025 |
| Toimittaja | Tele-Tukku Oy verified |
| Tuotemerkki | Klotz |
| Tuoteryhmä | 02 Tiedonsiirtokaapelit |
Klotz SCH2025 Kaiutinkaapeli - LHC 2 x 2,5 mm² - FRNC - CPR Dca
- Erittäin matala palamislämpö (LHC)
- Hienojakoiset paljaat kuparilangat
- Halogeenivapaa ja syövyttämätön (FRNC)
- CPR luokka Dca - s2, d2, a1 EN50575
2x2,5 mm2 30x0,25mm 7Ω/km
Kaapelin halkaisija 7,6mm
Paino 0,08kg/m
- Erittäin matala palamislämpö (LHC)
- Hienojakoiset paljaat kuparilangat
- Halogeenivapaa ja syövyttämätön (FRNC)
- CPR luokka Dca - s2, d2, a1 EN50575
2x2,5 mm2 30x0,25mm 7Ω/km
Kaapelin halkaisija 7,6mm
Paino 0,08kg/m
...
| ETIM-luokka | Kaiutinkaapeli (EC000065) |
|---|---|
| Johtimen nimellispoikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Johdineriste | muu (EV000154) |
| Johdintunniste | väri (EV000207) |
| Johdinväri | monivärinen (EV003822) |
| Ulkovaipan materiaali | muu (EV000154) |
| Johtimien määrä | 2 |
| Ulkovaipan väri | musta (EV000206) |
| Palokäyttäytyminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | Dca (EV013520) |
| Savunmuodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | s2 (EV023917) |
| Palavien pisaroiden muodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | d2 (EV023921) |
| Happamuus standardin EN 13501-6 mukaisesti | a1 (EV013524) |
| Johtimen eristyksen spesifikaatio | muu (EV000154) |
| Kaapelin korkeus (noin) (mm) | 7,6 |
| Kaapelin leveys (noin) (mm) | 7,6 |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 7,6 |
| Kaapelin muoto | pyöreä (EV000167) |
| UNSPSC-koodi | 26121507 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T1202 , T2304 , T2603 , T6702 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-007 - Tiedonsiirtokaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6416280458785 |
| Toimittajan tuotekoodi | SCH2025 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | SCH2025-D |
| ETIM-luokka | Kaiutinkaapeli (EC000065) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 8 mm |
| Leveys | 8 mm |
| Paino | 0,080 kg |
| Tilavuus | 0,058 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 500 | - | 1 000 mm | 8 mm | 8 mm | 0,080 kg | 0,064 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 500 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 8 mm |
| Leveys | 8 mm |
| Paino | 0,080 kg |
| Tilavuus | 0,064 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85444995 |
| Julkaisupäivämäärä | 17.02.2017 |
| Muutospäivä | 10.02.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Loudspeaker cable | 2x2,5mm2 |
| Svenska | Högtalarkabel | 2x2,5mm2 |

