Antennikaapeli - 7/8" -johto, 50 ohm 500m/kela - Hansen
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
02 591 29
Arkistoitu 14.12.2023 |
|---|---|
| Yleisnimi | Antennikaapeli |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 7/8" -johto, 50 ohm 500m/kela |
| Pitkä tuotenimi | 7/8" Antennikaap 50ohm, Lowloss, 500m/kela 1800MHz/5,75dB, Eca |
| GTIN-koodi | 6416280459423 |
| Toimittajan tuotekoodi | HA78 HF |
| Toimittaja | Tele-Tukku Oy verified |
| Tuotemerkki | Hansen |
| Tuoteryhmä | 02 Tiedonsiirtokaapelit |
Hansenin 7/8" tuuman 50 Ohmin antennikaapeli
Hansen 50 Ohmin korrugoidut koaksiaalikaapelisarjat soveltuvat laajasti antennisyöttöjärjestelmiin: Maa- ja matkapuhelin; jumpperijohdot; laitteiden huone- ja antenniliitännät; armeijan tiedonsiirtoyhteydet; VLF-, AM- ja FM-radiolähetysjärjestelmät; Ilma- ja laivatutkajärjestelmät; Taktiset, restaurointi- ja mobiilit viestintäjärjestelmät.
Tekniset tiedot:
Sisähalkaisija: 9,05 mm
Ulkohalkaisija: 24,9 mm
Kuoren paksuus: 1,3 mm
Kuoren halkaisija: 27,5 mm
Paino: 530 kg/km
Minimi taivutussäde: 120 mm
CPR-luokka Eca
Vaimennukset: Kts. datalehti liitteenä
Hansen 50 Ohmin korrugoidut koaksiaalikaapelisarjat soveltuvat laajasti antennisyöttöjärjestelmiin: Maa- ja matkapuhelin; jumpperijohdot; laitteiden huone- ja antenniliitännät; armeijan tiedonsiirtoyhteydet; VLF-, AM- ja FM-radiolähetysjärjestelmät; Ilma- ja laivatutkajärjestelmät; Taktiset, restaurointi- ja mobiilit viestintäjärjestelmät.
Tekniset tiedot:
Sisähalkaisija: 9,05 mm
Ulkohalkaisija: 24,9 mm
Kuoren paksuus: 1,3 mm
Kuoren halkaisija: 27,5 mm
Paino: 530 kg/km
Minimi taivutussäde: 120 mm
CPR-luokka Eca
Vaimennukset: Kts. datalehti liitteenä
Hansenin 7/8" tuuman 50 Ohmin antennikaapeli
Hansen 50 Ohmin korrugoidut koaksiaalikaapelisarjat soveltuvat laajasti antennisyöttöjärjestelmiin: Maa- ja matkapuhelin; jumpperijohdot; laitteiden huone- ja antenniliitännät; armeijan tiedonsiirtoyhteydet; VLF-, AM- ja FM-radiolähetysjärjestelmät; Ilma- ja laivatutkajärjestelmät; Taktiset, restaurointi- ja mobiilit viestintäjärjestelmät.
Tekniset tiedot:
Sisähalkaisija: 9,05 mm
Ulkohalkaisija: 2...
Hansen 50 Ohmin korrugoidut koaksiaalikaapelisarjat soveltuvat laajasti antennisyöttöjärjestelmiin: Maa- ja matkapuhelin; jumpperijohdot; laitteiden huone- ja antenniliitännät; armeijan tiedonsiirtoyhteydet; VLF-, AM- ja FM-radiolähetysjärjestelmät; Ilma- ja laivatutkajärjestelmät; Taktiset, restaurointi- ja mobiilit viestintäjärjestelmät.
Tekniset tiedot:
Sisähalkaisija: 9,05 mm
Ulkohalkaisija: 2...
| ETIM-luokka | Koaksiaalikaapeli (EC000019) |
|---|---|
| Sisäjohtimen halkaisija (mm) | 9,05 |
| Sisäjohtimen materiaali | kupari (EV000138) |
| Sisäjohtimen luokka | luokka 1 = yksilankainen (EV004199) |
| Ulkojohtimen halkaisija (mm) | 24,9 |
| Ulkojohtimen materiaali | kupari (EV000138) |
| Ulkojohtimen tyyppi | korrukoitu metallinauha (EV004196) |
| Välijohde | PE-vaahto (EV001101) |
| Ulkovaipan materiaali | muu (EV000154) |
| Ulkovaipan väri | musta (EV000206) |
| Nimellisimpedanssi (Ohm) | 50 |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 27,5 |
| Sisäjohtimen pintakäsittely | paljas (EV000899) |
| Ulkojohtimen pintakäsittely | paljas (EV000899) |
| Palokäyttäytyminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | Eca (EV013521) |
| Savunmuodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Palavien pisaroiden muodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Happamuus standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Maakaapeli | Ei |
| Suojakerrosten lukumäärä | 1 |
| Ulkovaipan materiaalin spesifikaatio | muu (EV000154) |
| Pienin sallittu taivutusäde pakko-ohjatussa liikkuvassa asennuksessa (mm) | 500 |
| Pienin sallittu taivutussäde liikkuvassa asennuksissa (mm) | 250 |
| Pienin sallittu taivutussäde kiinteissä asennuksissa (mm) | 120 |
| Halogen free (acc. EN 50267-2-2) | Kyllä Poistettu |
| Armeeraus | Ei Poistettu |
| Halogeeniton ( EN 60754-1/-2 mukaisesti) | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 26121507 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T1105 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-007 - Tiedonsiirtokaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6416280459423 |
| Toimittajan tuotekoodi | HA78 HF |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Koaksiaalikaapeli (EC000019) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 10 mm |
| Leveys | 10 mm |
| Paino | 0,500 kg |
| Tilavuus | 0,104 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 500 | - | 1 000 mm | 10 mm | 10 mm | 0,500 kg | 0,100 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 10 mm |
| Leveys | 10 mm |
| Paino | 0,500 kg |
| Tilavuus | 0,100 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 85442000 |
| Julkaisupäivämäärä | 14.03.2018 |
| Muutospäivä | 14.12.2023 |
| Arkistointipäivä | 14.12.2023 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Antenna cable | 7/8" 50 Ohm |
| Svenska | Antennkabel | 7/8" 50 Ohm |
