Antennikaapeli-HF - 1-1/4" Cca 50ohm - Eupen
| Sähkönumero | 02 592 11 |
|---|---|
| Yleisnimi | Antennikaapeli-HF |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 1-1/4" Cca 50ohm |
| Pitkä tuotenimi | 1-1/4" Cca Ø39mm FRNC 50ohm 1/2" Cca Ø16 mm 5128-HLFRC 50ohm |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | EC6-50-A-FRC |
| Toimittaja | Tele-Tukku Oy verified |
| Tuotemerkki | Eupen |
| Tuoteryhmä | 02 Tiedonsiirtokaapelit |
upen EC6-60-A-FRC on 1-1/4” kokoluokan, matalahäviöinen ja palonkestävä 50 ohmin koaksiaalikaapeli vaativiin RF-syöttöasennuksiin. Kaapeli soveltuu erinomaisesti tukiasemiin, sisä- ja ulkotilojen DAS-järjestelmiin, toistimiin, tunneleihin sekä kohteisiin, joissa tarvitaan alhainen vaimennus, hyvä taivuteltavuus ja paloturvallisuusluokiteltu rakenne. Rakenteessa käytetään suoraa kupariputkea sisäjohtimena, kaasuinjektoitua solumuovi-PE-dielektriä ja poimutettua kuparivaippaa. Ulkovaippa on halogeeniton, liekinkestävä ja joka täyttää vaativat paloturvallisuusvaatimukset ja soveltuu sekä sisä- että ulkokäyttöön. EC6-50-A-FRC on UV-kestävä, halogeeniton, vähäsavuinen ja liekinkestävä ulkovaippa seuraavien standardien mukaisesti: IEC 60754, IEC 60332-1, IEC 60332-3 luokka C, IEC 61034, NF C 32070 luokka C1, UL-1685-FT4/IEEE 1202 ja EN 50399 Cca-s1,d2,a1. Täyttää EN 50575 -standardin vaatimukset. Tekniset tiedot: Impedanssi 50 Ω Kapasitanssi 75 pF/m Etenemisnopeus 0,88 c Sisäjohdin Suora kupariputki, Ø 13 mm Dielektri Solumuovinen PE, Ø 33,5 mm Ulkovaippa Musta FRNC, UV-kestävä Ulkohalkaisija 39 mm Paino 0,893 kg/m Taivutussäde kertaluonteisesti 200 mm Taivutussäde toistuvasti 350 mm Käyttölämpötila –55 ... +85 °C Asennuslämpötila –40 ... +60 °C Tyypillinen vaimennus (dB / 100 m) 10 MHz 0,25 30 MHz 0,44 100 MHz 0,81 400 MHz 1,69 894 MHz 2,62 1800 MHz 3,88 2500 MHz 4,69 3600 MHz 5,81
upen EC6-60-A-FRC on 1-1/4” kokoluokan, matalahäviöinen ja palonkestävä 50 ohmin koaksiaalikaapeli vaativiin RF-syöttöasennuksiin. Kaapeli soveltuu erinomaisesti tukiasemiin, sisä- ja ulkotilojen DAS-järjestelmiin, toistimiin, tunneleihin sekä kohteisiin, joissa tarvitaan alhainen vaimennus, hyvä taivuteltavuus ja paloturvallisuusluokiteltu rakenne. Rakenteessa käytetään suoraa kupariputkea sisäjohtimena, kaasuinjektoitua solumuovi-PE-dielektriä ja poimutettua kuparivaippaa. Ulk...
| ETIM-luokka | Koaksiaalikaapeli (EC000019) |
|---|
Tuotteella ei ole ETIM-tietoja
| UNSPSC-koodi | 26121507 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T1105 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-007 - Tiedonsiirtokaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | EC6-50-A-FRC |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | EC6-50-A-FRC |
| ETIM-luokka | Koaksiaalikaapeli (EC000019) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 27 mm |
| Leveys | 27 mm |
| Paino | 0,400 kg |
| Tilavuus | 0,729 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 500 | - | 1 000 mm | 27 mm | 27 mm | 0,400 kg | 0,729 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 27 mm |
| Leveys | 27 mm |
| Paino | 0,400 kg |
| Tilavuus | 0,729 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | BE |
| Tullinimike | 85442000 |
| Julkaisupäivämäärä | 27.11.2025 |
| Muutospäivä | 10.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Antenna cable-HF | Radiating cable 7/8" |
| Svenska | Antennkabel-HF | Strålande kabel 7/8" |
