Antennikaapeli-HF - 1/2" HiFlex B2ca Ø13.6mm - Eupen
| Sähkönumero | 02 592 20 |
|---|---|
| Yleisnimi | Antennikaapeli-HF |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 1/2" HiFlex B2ca Ø13.6mm |
| Pitkä tuotenimi | 1/2" HiFlex B2ca Ø13.6mm 5092-FRNC 50ohm K500 |
| GTIN-koodi | 6410002592207 |
| Toimittajan tuotekoodi | EC4-50-HF-FRB |
| Toimittaja | Tele-Tukku Oy verified |
| Tuotemerkki | Eupen |
| Tuoteryhmä | 02 Tiedonsiirtokaapelit |
Eupen EC4-50-HF-FRB on 1/2” kokoluokan, matalahäviöinen ja paloturvallinen 50 ohmin koaksiaalikaapeli vaativiin RF-syöttöasennuksiin. Kaapeli soveltuu erinomaisesti tukiasemiin, sisä- ja ulkotilojen DAS-järjestelmiin, toistimiin, tunneleihin sekä muihin kohteisiin, joissa tarvitaan alhainen vaimennus, hyvä taivuteltavuus ja tiukat paloturvallisuusvaatimukset täyttävä rakenne.
Kaapeli on High Flex -tyyppinen eli erittäin taivutettava, mikä helpottaa asennusta ahtaissa tiloissa ja haastavissa reiteissä.
EC4-50-HF-FRB on UV-kestävä, halogeeniton, vähäsavuinen ja liekinkestävä ulkovaippa seuraavien standardien mukaisesti:
IEC 60754, IEC 60332-1, IEC 60332-3 luokka C, IEC 61034 sekä EN 50399 B2ca-s1a,d1,a1.
Täyttää EN 50575 -standardin sekä EN 45545-2:2013+A1:2015 -vaatimukset.
Tekniset tiedot:
Impedanssi 50 Ω
Kapasitanssi 82 pF/m
Etenemisnopeus 0,82 c
Sisäjohdin kuparipäällysteinen alumiinilanka, Ø 3,55 mm
Dielektri Solumuovinen PE, Ø 9,0 mm
Ulkovaippa Musta FRNC, UV-kestävä
Ulkohalkaisija 13,6 mm
Paino 0,195 kg/m
Taivutussäde kertaluonteisesti 30 mm
Taivutussäde toistuvasti 30 mm
Käyttölämpötila –55 ... +85 °C
Asennuslämpötila –40 ... +60 °C
Tyypillinen vaimennus (dB / 100 m)
10 MHz 1,01
30 MHz 1,76
100 MHz 3,24
400 MHz 6,61
894 MHz 10,09
1800 MHz 14,67
2500 MHz 17,55
3000 MHz 19,4
6000 MHz 28,63
Kaapeli on High Flex -tyyppinen eli erittäin taivutettava, mikä helpottaa asennusta ahtaissa tiloissa ja haastavissa reiteissä.
EC4-50-HF-FRB on UV-kestävä, halogeeniton, vähäsavuinen ja liekinkestävä ulkovaippa seuraavien standardien mukaisesti:
IEC 60754, IEC 60332-1, IEC 60332-3 luokka C, IEC 61034 sekä EN 50399 B2ca-s1a,d1,a1.
Täyttää EN 50575 -standardin sekä EN 45545-2:2013+A1:2015 -vaatimukset.
Tekniset tiedot:
Impedanssi 50 Ω
Kapasitanssi 82 pF/m
Etenemisnopeus 0,82 c
Sisäjohdin kuparipäällysteinen alumiinilanka, Ø 3,55 mm
Dielektri Solumuovinen PE, Ø 9,0 mm
Ulkovaippa Musta FRNC, UV-kestävä
Ulkohalkaisija 13,6 mm
Paino 0,195 kg/m
Taivutussäde kertaluonteisesti 30 mm
Taivutussäde toistuvasti 30 mm
Käyttölämpötila –55 ... +85 °C
Asennuslämpötila –40 ... +60 °C
Tyypillinen vaimennus (dB / 100 m)
10 MHz 1,01
30 MHz 1,76
100 MHz 3,24
400 MHz 6,61
894 MHz 10,09
1800 MHz 14,67
2500 MHz 17,55
3000 MHz 19,4
6000 MHz 28,63
Eupen EC4-50-HF-FRB on 1/2” kokoluokan, matalahäviöinen ja paloturvallinen 50 ohmin koaksiaalikaapeli vaativiin RF-syöttöasennuksiin. Kaapeli soveltuu erinomaisesti tukiasemiin, sisä- ja ulkotilojen DAS-järjestelmiin, toistimiin, tunneleihin sekä muihin kohteisiin, joissa tarvitaan alhainen vaimennus, hyvä taivuteltavuus ja tiukat paloturvallisuusvaatimukset täyttävä rakenne.
Kaapeli on High Flex -tyyppinen eli erittäin taivutettava, mikä helpottaa asennusta ahtaissa t...
Kaapeli on High Flex -tyyppinen eli erittäin taivutettava, mikä helpottaa asennusta ahtaissa t...
| ETIM-luokka | Koaksiaalikaapeli (EC000019) |
|---|---|
| Sisäjohtimen halkaisija (mm) | 3,55 |
| Sisäjohtimen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Sisäjohtimen luokka | luokka 1 = yksilankainen (EV004199) |
| Ulkojohtimen halkaisija (mm) | 12,1 |
| Ulkojohtimen materiaali | kupari (EV000138) |
| Ulkojohtimen tyyppi | korrukoitu metallinauha (EV004196) |
| Välijohde | PE-vaahto (EV001101) |
| Ulkovaipan materiaali | polyolefiini (EV001108) |
| Ulkovaipan väri | musta (EV000206) |
| Nimellisimpedanssi (Ohm) | 50 |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 13,6 |
| Sallittu käyttölämpötila-alue asennettaessa/käsiteltäessä (°C) | -40 - 60 |
| Käyttölämpötila kiinteä (°C) | -55 - 85 |
| Sisäjohtimen pintakäsittely | kuparoitu (EV006914) |
| Ulkojohtimen pintakäsittely | paljas (EV000899) |
| Palokäyttäytyminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | B2ca (EV013518) |
| Savunmuodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | s1a (EV013522) |
| Palavien pisaroiden muodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | d1 (EV023920) |
| Happamuus standardin EN 13501-6 mukaisesti | a1 (EV013524) |
| Maakaapeli | Ei |
| Suojakerrosten lukumäärä | 1 |
| Ulkovaipan materiaalin spesifikaatio | muu (EV000154) |
| Pienin sallittu taivutusäde pakko-ohjatussa liikkuvassa asennuksessa (mm) | 3 |
| Pienin sallittu taivutussäde liikkuvassa asennuksissa (mm) | 3 |
| Pienin sallittu taivutussäde kiinteissä asennuksissa (mm) | 3 |
| Paino (kg/km) | 203 |
| Halogen free (acc. EN 50267-2-2) | Kyllä Poistettu |
| Armeeraus | Ei Poistettu |
| Halogeeniton ( EN 60754-1/-2 mukaisesti) | Kyllä Poistettu |
| UV:n kestävä | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 26121507 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T1105 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-007 - Tiedonsiirtokaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410002592207 |
| Toimittajan tuotekoodi | EC4-50-HF-FRB |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | EC4-50-HF-FRB |
| ETIM-luokka | Koaksiaalikaapeli (EC000019) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 14 mm |
| Leveys | 14 mm |
| Paino | 0,200 kg |
| Tilavuus | 0,185 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 500 | - | 1 000 mm | 14 mm | 14 mm | 0,200 kg | 0,196 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 14 mm |
| Leveys | 14 mm |
| Paino | 0,200 kg |
| Tilavuus | 0,196 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | BE |
| Tullinimike | 85442000 |
| Julkaisupäivämäärä | 06.10.2020 |
| Muutospäivä | 10.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Antenna cable-HF | Antenna cabel 1/2" |
| Svenska | Antennkabel-HF | Antennkabel 1/2" Hi Flex |
