Antennikaapeli-HF - 7/8" kaapeli FRNC - Eupen
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
02 592 30
Arkistoitu 16.03.2026 |
|---|---|
| Yleisnimi | Antennikaapeli-HF |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 7/8" kaapeli FRNC |
| Pitkä tuotenimi | EC550AFRC, 7/8" Antennikaapeli FRNC 50ohm, Ø 27,8 mm, Cca |
| GTIN-koodi | 6410002592306 |
| Toimittajan tuotekoodi | EC550AFRC |
| Toimittaja | Tele-Tukku Oy verified |
| Tuotemerkki | Eupen |
| Tuoteryhmä | 02 Tiedonsiirtokaapelit |
Eupen - EC550AFRC - 50 Ohm Antennikaapeli Cca 500m
UV-kestävä, halogeeniton, vähäsavuinen, palonestovaippa IEC 60754, IEC 60332-1, IEC 60332-3 cat. C, IEC 61034, NF C 32070 Cat. C1, UL-1685-FT4 / IEEE 1202 ja EN 50399 Cca-s1, d2, a1.Yhteensopiva EN 50575 -standardin kanssa.
Tekniset tiedot:
Kelakoko 500m
Keskijohdin kupariputki Ø 9,25 mm
Eriste: Ø 23,5 mm
Ulkojohdin korrugoitu kupariputki: Ø 25 mm
Ulkohalkaisija : Ø 27,8 mm
Minimitaivutussäde kerta: 10 cm
Minimitaivutussäde 15kertaa: 25 cm
Paino 498 kg/km Impedanssi: 50 Ohm ±1
Kapasitanssi: 75 pF/m
CPR: Cca-s1, d2, a1
Vaimennus dB/100m:
10MHz 0,35dB
800MHz 3,34dB
1800MHz 5,20dB
3000MHz 6,93dB
UV-kestävä, halogeeniton, vähäsavuinen, palonestovaippa IEC 60754, IEC 60332-1, IEC 60332-3 cat. C, IEC 61034, NF C 32070 Cat. C1, UL-1685-FT4 / IEEE 1202 ja EN 50399 Cca-s1, d2, a1.Yhteensopiva EN 50575 -standardin kanssa.
Tekniset tiedot:
Kelakoko 500m
Keskijohdin kupariputki Ø 9,25 mm
Eriste: Ø 23,5 mm
Ulkojohdin korrugoitu kupariputki: Ø 25 mm
Ulkohalkaisija : Ø 27,8 mm
Minimitaivutussäde kerta: 10 cm
Minimitaivutussäde 15kertaa: 25 cm
Paino 498 kg/km Impedanssi: 50 Ohm ±1
Kapasitanssi: 75 pF/m
CPR: Cca-s1, d2, a1
Vaimennus dB/100m:
10MHz 0,35dB
800MHz 3,34dB
1800MHz 5,20dB
3000MHz 6,93dB
Eupen - EC550AFRC - 50 Ohm Antennikaapeli Cca 500m
UV-kestävä, halogeeniton, vähäsavuinen, palonestovaippa IEC 60754, IEC 60332-1, IEC 60332-3 cat. C, IEC 61034, NF C 32070 Cat. C1, UL-1685-FT4 / IEEE 1202 ja EN 50399 Cca-s1, d2, a1.Yhteensopiva EN 50575 -standardin kanssa.
Tekniset tiedot:
Kelakoko 500m
Keskijohdin kupariputki Ø 9,25 mm
Eriste: Ø 23,5 mm
Ulkojohdin korrugoitu kupariputki: Ø 25 mm
Ulkohalkaisija : Ø 27,8 mm
UV-kestävä, halogeeniton, vähäsavuinen, palonestovaippa IEC 60754, IEC 60332-1, IEC 60332-3 cat. C, IEC 61034, NF C 32070 Cat. C1, UL-1685-FT4 / IEEE 1202 ja EN 50399 Cca-s1, d2, a1.Yhteensopiva EN 50575 -standardin kanssa.
Tekniset tiedot:
Kelakoko 500m
Keskijohdin kupariputki Ø 9,25 mm
Eriste: Ø 23,5 mm
Ulkojohdin korrugoitu kupariputki: Ø 25 mm
Ulkohalkaisija : Ø 27,8 mm
| ETIM-luokka | Koaksiaalikaapeli (EC000019) |
|---|---|
| Sisäjohtimen halkaisija (mm) | 9,25 |
| Sisäjohtimen materiaali | kupari (EV000138) |
| Sisäjohtimen luokka | luokka 1 = yksilankainen (EV004199) |
| Ulkojohtimen halkaisija (mm) | 25 |
| Ulkojohtimen materiaali | kupari (EV000138) |
| Ulkojohtimen tyyppi | korrukoitu metallinauha (EV004196) |
| Välijohde | PE-vaahto (EV001101) |
| Ulkovaipan materiaali | polyolefiini (EV001108) |
| Ulkovaipan väri | musta (EV000206) |
| Nimellisimpedanssi (Ohm) | 50 |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 27,8 |
| Sallittu käyttölämpötila-alue asennettaessa/käsiteltäessä (°C) | -40 - 60 |
| Käyttölämpötila kiinteä (°C) | -55 - 85 |
| Sisäjohtimen pintakäsittely | paljas (EV000899) |
| Ulkojohtimen pintakäsittely | paljas (EV000899) |
| Palokäyttäytyminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | Cca (EV013519) |
| Savunmuodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | s1 (EV023916) |
| Palavien pisaroiden muodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | d2 (EV023921) |
| Happamuus standardin EN 13501-6 mukaisesti | a1 (EV013524) |
| Maakaapeli | Ei |
| Suojakerrosten lukumäärä | 1 |
| Ulkovaipan materiaalin spesifikaatio | muu (EV000154) |
| Pienin sallittu taivutusäde pakko-ohjatussa liikkuvassa asennuksessa (mm) | 25 |
| Pienin sallittu taivutussäde liikkuvassa asennuksissa (mm) | 25 |
| Pienin sallittu taivutussäde kiinteissä asennuksissa (mm) | 10 |
| Paino (kg/km) | 498 |
| Halogen free (acc. EN 50267-2-2) | Kyllä Poistettu |
| Armeeraus | Ei Poistettu |
| Halogeeniton ( EN 60754-1/-2 mukaisesti) | Kyllä Poistettu |
| UV:n kestävä | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 26121507 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T1105 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-007 - Tiedonsiirtokaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410002592306 |
| Toimittajan tuotekoodi | EC550AFRC |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | EC5-50-A-FRC |
| ETIM-luokka | Koaksiaalikaapeli (EC000019) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 28 mm |
| Leveys | 28 mm |
| Paino | 0,500 kg |
| Tilavuus | 0,773 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 500 | - | 1 000 mm | 28 mm | 28 mm | 0,500 kg | 0,784 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 28 mm |
| Leveys | 28 mm |
| Paino | 0,500 kg |
| Tilavuus | 0,784 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | BE |
| Tullinimike | 85442000 |
| Julkaisupäivämäärä | 06.10.2020 |
| Muutospäivä | 16.03.2026 |
| Arkistointipäivä | 16.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Antenna cable-HF | Antenna cabel 7/8" |
| Svenska | Antennkabel-HF | Antennkabel 7/8" |
