Merkinantokaapeli - KLMA 4x0.8+0.8 HARM MK150 Eca - Kajote
| Sähkönumero | 02 620 13 |
|---|---|
| Yleisnimi | Merkinantokaapeli |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | KLMA 4x0.8+0.8 HARM MK150 Eca |
| Pitkä tuotenimi | KLMA 4 x 0.8+0.8 HARMAA MK150 Eca |
| GTIN-koodi | 6410002620139 |
| Toimittajan tuotekoodi | 0262013 |
| Toimittaja | Kajote Oy verified |
| Tuotemerkki | Kajote |
| Tuoteryhmä | 02 Tiedonsiirtokaapelit |
Telemerkkikaapeli
Tyyppi: KLMA
Käyttö: Kiinteään sisäasennukseen merkinanto-, valvonta- ja turvajärjestelmien kaapelointiin, joiden nimellisjännite on enintään 75V.
Rakenne: Tinattu kuparilanka, maadoitusjohdin, PVC-muovieriste, johtimet 1. sininen, 2. keltainen, 3. valkoinen, 4. punainen, PVC-muovivaippa
Nimellisjännite: Max. 75V
Tyyppi: KLMA
Käyttö: Kiinteään sisäasennukseen merkinanto-, valvonta- ja turvajärjestelmien kaapelointiin, joiden nimellisjännite on enintään 75V.
Rakenne: Tinattu kuparilanka, maadoitusjohdin, PVC-muovieriste, johtimet 1. sininen, 2. keltainen, 3. valkoinen, 4. punainen, PVC-muovivaippa
Nimellisjännite: Max. 75V
...
| ETIM-luokka | Tietoliikennekaapeli (EC003249) |
|---|---|
| Johtimen pinta | paljas (EV000899) |
| Johtimen halkaisija (mm) | 0,82 |
| Johtimen nimellispoikkipinta-ala (mm²) | 0,5 |
| Johdinluokka | luokka 1 = yksilankainen (EV004199) |
| Johtimien määrä | 4 |
| Kerrattujen elementtien lukumäärä | 5 |
| Parikertaus | muu (EV000154) |
| Johdineriste | PVC (EV000163) |
| Johdintunniste | väri (EV000207) |
| Parisuojaus | ei ole (EV000494) |
| Kertauksen tyyppi | nippu (EV006289) |
| Yhteinen suoja | folio (EV003606) |
| Pitkittäinen vedenesto | Ei |
| Poikittainen vedenesto | Ei |
| Suojavaippa | muu (EV000154) |
| Ulkovaipan materiaali | PVC (EV000163) |
| Ulkovaipan väri | harmaa (EV000270) |
| Palokäyttäytyminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | Eca (EV013521) |
| Savunmuodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Happamuus standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Halogeeniton ( IEC 60754-2 mukaisesti) | Ei |
| Alhainen savunmuodostus EN IEC 61034-2 mukaisesti | Ei |
| Öljynkestävä EN IEC 60811-404 mukaisesti | Ei |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 5 |
| Sallittu käyttölämpötila-alue asennettaessa/käsiteltäessä (°C) | -5 - 70 |
| Käyttölämpötila kiinteä (°C) | -15 - 70 |
| Maakaapeli | Ei |
| Johtimen eristyksen spesifikaatio | muu (EV000154) |
| Ulkovaipan materiaalin spesifikaatio | muu (EV000154) |
| Johdinmateriaali | kupari (EV000138) |
| Johtimen merkintä HD 308 S2 mukaisesti | Ei |
| Armeeraus/vahvistus | ei ole (EV000494) |
| Kaapelin muoto | pyöreä (EV000167) |
| Sertifioitu laivakäyttöön | Ei |
| Soveltuu puhelinkaapeliksi | Ei |
| Soveltuu datakaapeliksi | Ei |
| Soveltuu signaalikaapeliksi | Kyllä |
| Armeeraus | Ei Poistettu |
| Halogeeniton ( EN 60754-1/-2 mukaisesti) | Ei Poistettu |
| Palonkestävyys | IEC/EN 60332-1-2 mukainen (EV009948) Poistettu |
| Alhainen savunmuodostus (EN 61034-2) | Ei Poistettu |
| Öljynkestävä (IEC 60811-404 mukaisesti) | Ei Poistettu |
| Eristyksen palonkestävyys (IEC 60331) | Ei Poistettu |
| Järjestelmän paloluokka | ei (EV004175) Poistettu |
| UV:n kestävä | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 26121507 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S6103 , T1105 , T1202 , T1305 , T1404 , T1502 , T1603 , T1704 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-003 - Ohjaus- ja instrumentointikaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410002620139 |
| Toimittajan tuotekoodi | 0262013 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Tietoliikennekaapeli (EC003249) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 5 mm |
| Leveys | 5 mm |
| Paino | 0,043 kg |
| Tilavuus | 0,029 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 150 | - | 1 000 mm | 5 mm | 5 mm | 0,043 kg | 0,025 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 150 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | - | 150 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 150 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 5 mm |
| Leveys | 5 mm |
| Paino | 0,043 kg |
| Tilavuus | 0,025 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 150 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 150 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 85444993 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.10.1998 |
| Muutospäivä | 12.01.2023 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Signal cable | KLMA 4 x 0.8+0.8 GREY B150 |
| Svenska | Signalkabel | KLMA 4 x 0.8+0.8 GRÅ B150 |


