Asennusjohto - H07V-K (MKEM) 2,5 VA R100 - Eupen
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 04 047 20 |
|---|---|
| Yleisnimi | Asennusjohto |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | H07V-K (MKEM) 2,5 VA R100 |
| Pitkä tuotenimi | Asennusjohdin PVC, H07V-K (MKEM) 2,5 Valkoinen Eca 450/750V Nippu 100m, Eupen |
| GTIN-koodi | 6410004047200 |
| Toimittajan tuotekoodi | 6002815 |
| Toimittaja | Hedtec Oy Ab verified |
| Tuotemerkki | Eupen |
| Tuoteryhmä | 04 Asennusjohdot |
Keskusten ja laitteiden sisäiseen johdotukseen
- Johtimen suurin sallittu lämpötila +70°C
- Hienolankainen, luokka 5
- Soveltuu hyvin koneelliseen kuorintaan
...
| ETIM-luokka | Energiakaapeli < 1 kV, kiinteä asennus (EC003248) |
|---|---|
| Johdinmateriaali | kupari (EV000138) |
| Johtimen nimellispoikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Johdinluokka | luokka 5 = hienolankainen (EV004201) |
| Johtimien määrä | 1 |
| Johdinväri | valkoinen (EV000202) |
| Ulkovaipan väri | muu (EV000154) |
| Palokäyttäytyminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | Eca (EV013521) |
| Savunmuodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Palavien pisaroiden muodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Happamuus standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 3,6 |
| Nimellisjännite U0 (V) | 450 |
| Nimellisjännite U (V) | 750 |
| Kierretty ydin | Ei |
| UNSPSC-koodi | 26121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-002 - Asennuskaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410004047200 |
| Toimittajan tuotekoodi | 6002815 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Energiakaapeli < 1 kV, kiinteä asennus (EC003248) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 4 mm |
| Leveys | 4 mm |
| Paino | 0,030 kg |
| Tilavuus | 0,013 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 000 mm | 4 mm | 4 mm | 0,030 kg | 0,016 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 100 | - | 230 mm | 50 mm | 230 mm | 3,000 kg | 2,645 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 4 mm |
| Leveys | 4 mm |
| Paino | 0,030 kg |
| Tilavuus | 0,016 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 230 mm |
| Korkeus | 50 mm |
| Leveys | 230 mm |
| Paino | 3,000 kg |
| Tilavuus | 2,645 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 6 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | BE |
| Tullinimike | 85444995 |
| Julkaisupäivämäärä | 25.06.2008 |
| Muutospäivä | 24.09.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Installation lead | H07V-K |
| Svenska | Installationsledning | - |


