Kumikaapeli EucaflexPlus - H07RN-F (VSN) 1X150 K500 - Hedtec
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 04 221 08 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kumikaapeli |
| Tuotesarja | EucaflexPlus |
| Tekninen nimi | H07RN-F (VSN) 1X150 K500 |
| Pitkä tuotenimi | Kumikaapeli EucaflexPlus H07RN-F (VSN) 1x150 Musta Eca 450/750V Kela 500m |
| GTIN-koodi | 5413260555046 |
| Toimittajan tuotekoodi | 6002800 |
| Toimittaja | Hedtec Oy Ab verified |
| Tuotemerkki | Hedtec |
| Tuoteryhmä | 04 Asennusjohdot |
Liitoskaapelina kone- ja laiteasennuksissa. Keskiraskaisiin ja raskaisiin mekaanisiin rasituksiin sisällä ja ulkona.
Täyttää H07BN4-F ja H07BN8-F vaatimukset
Voidaan upottaa veteen max. 200m syvyyteen
CPR luokka: Eca
Johdinluokka: hienolankainen, luokka 5
Täyttää H07BN4-F ja H07BN8-F vaatimukset
Voidaan upottaa veteen max. 200m syvyyteen
CPR luokka: Eca
Johdinluokka: hienolankainen, luokka 5
...
| ETIM-luokka | Energiakaapeli < 1 kV, liikkuva asennus (EC003250) |
|---|---|
| Johtimen nimellispoikkipinta-ala (mm²) | 150 |
| Johdinluokka | luokka 5 = hienolankainen (EV004201) |
| Johtimien määrä | 1 |
| Johdintunniste | väri (EV000207) |
| Ulkovaipan materiaali | kumi (EV000169) |
| Ulkovaipan väri | musta (EV000206) |
| Johdinmateriaali | kupari (EV000138) |
| Johtimen merkintä HD 308 S2 mukaisesti | Kyllä |
| Kaapelin muoto | pyöreä (EV000167) |
| UNSPSC-koodi | 26121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-999 - MUU - Kaapelit |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5413260555046 |
| Toimittajan tuotekoodi | 6002800 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Energiakaapeli < 1 kV, liikkuva asennus (EC003250) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 26 mm |
| Leveys | 26 mm |
| Paino | 1,780 kg |
| Tilavuus | 0,692 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 000 mm | 26 mm | 26 mm | 1,780 kg | 0,676 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 500 | - | 1 250 mm | 1 250 mm | 860 mm | 1 014,000 kg | 1 343,750 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 26 mm |
| Leveys | 26 mm |
| Paino | 1,780 kg |
| Tilavuus | 0,676 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 250 mm |
| Korkeus | 1 250 mm |
| Leveys | 860 mm |
| Paino | 1 014,000 kg |
| Tilavuus | 1 343,750 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | BE |
| Tullinimike | 85444995 |
| Julkaisupäivämäärä | 16.08.2002 |
| Muutospäivä | 24.09.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Rubber cable | H07RN-F 1X150 500m/drum |
| Svenska | Gummikabel | - |



