Lämmityskaapeli - 10QTVR2-CT - Raychem
| Sähkönumero | 04 309 03 |
|---|---|
| Yleisnimi | Lämmityskaapeli |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 10QTVR2-CT |
| Pitkä tuotenimi | 10QTVR2-CT 38 W/m 10 °C, maks. lämmönkestävyys 110 °C, Ex-hyväksytty, T-luokka T4 |
| GTIN-koodi | 5017455001044 |
| Toimittajan tuotekoodi | 10QTVR2-CT |
| Toimittaja | Chemelex Finland Oy |
| Tuotemerkki | Raychem |
| Tuoteryhmä | 04 Asennusjohdot |
Teollisuuden itsesäätyvät lämpökaapelit (230 V)
A = Lämmönluovutusteho W/m (+10 °C) B = Nim. ulkomitat (paks + lev) mm C = Max. lämpötilan kesto jatk. / hetk. °C
A = Lämmönluovutusteho W/m (+10 °C) B = Nim. ulkomitat (paks + lev) mm C = Max. lämpötilan kesto jatk. / hetk. °C
...
| ETIM-luokka | Lämmityskaapeli (EC000339) |
|---|---|
| Kaapelityyppi | itserajoittuva, rinnakkainen (EV008408) |
| Suurin pitolämpötila (°C) | 110 |
| Lämpöteho (W/m) | 38 |
| Suojaus | punos (EV003607) |
| Nimellisjännite (V) | 230 |
| Halkaisija (mm) | 0 |
| Korkeus (mm) | 4,5 |
| Leveys (mm) | 11,8 |
| Pituus (m) | 305 |
| Väri | ruskea (EV000083) |
| Käyttökohde | muu (EV000154) |
| UNSPSC-koodi | 26121501 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2613 , S2624 , S2643 , S2644 , S2645 , S2653 , S2663 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-04-04-001 - Lämmityskaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5017455001044 |
| Toimittajan tuotekoodi | 10QTVR2-CT |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 391991-000 |
| ETIM-luokka | Lämmityskaapeli (EC000339) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 340 mm | 340 mm | 340 mm | 40,000 kg | 39,304 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 340 mm |
| Korkeus | 340 mm |
| Leveys | 340 mm |
| Paino | 40,000 kg |
| Tilavuus | 39,304 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | US |
| Tullinimike | 8516808000 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.10.1998 |
| Muutospäivä | 18.02.2021 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Heating cable | 10QTVR2-CT |
| Svenska | Värmekabel | 10QTVR2-CT |



