Ohjauskaapeli - Y-JZ 3x0,75 S HA R100 Eca - GLOBALFLEX
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 04 347 00 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ohjauskaapeli |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Y-JZ 3x0,75 S HA R100 Eca |
| Pitkä tuotenimi | OHJAUSKAAPELI GLOBALFLEX Y-JZ 3x0,75 S HARMAA R100 Eca |
| GTIN-koodi | 6410004347003 |
| Toimittajan tuotekoodi | 10123106/R100 |
| Toimittaja | Onninen Oy verified |
| Tuotemerkki | GLOBALFLEX |
| Tuoteryhmä | 04 Asennusjohdot |
GLOBALFLEX on joustava ohjauskaapeli hienosäikeisillä johtimilla (luokka 5). Kaapeli kestää suurelta osin yleisempiä kemikaaleja ja öljyjä. Käyttökohteita ovat esimerkiksi koneenrakennus sekä teollisuuden mittaus-, ohjaus- ja syöttökaapeliasennukset kiinteisiin ja satunnaisesti liikuteltaviin sovelluksiin. Kaapelilla on VDE-, EAC- ja CCC-hyväksyntä. Johtimien merkintä: JZ = mustat johtimet valkoisin numeroin + suojajohdin / OZ = mustat johtimet valkoisin numeroin ilman suojajohdinta. Käyttölämpötila on -40 °C…+80 °C (kiinteä asennus) ja -5 °C…+70 °C. (satunnaisesti liikuteltavat sovellukset). GLOBALFLEX-kaapelilla on CPR-hyväksyntä, luokka Eca, DoP nro: CPR 17-0001-12.
GLOBALFLEX on joustava ohjauskaapeli hienosäikeisillä johtimilla (luokka 5). Kaapeli kestää suurelta osin yleisempiä kemikaaleja ja öljyjä. Käyttökohteita ovat esimerkiksi koneenrakennus sekä teollisuuden mittaus-, ohjaus- ja syöttökaapeliasennukset kiinteisiin ja satunnaisesti liikuteltaviin sovelluksiin. Kaapelilla on VDE-, EAC- ja CCC-hyväksyntä. Johtimien merkintä: JZ = mustat johtimet valkoisin numeroin + suojajohdin / OZ = mustat johtimet valkoisin numeroin ilman suojajohdin...
| ETIM-luokka | Energiakaapeli < 1 kV, liikkuva asennus (EC003250) |
|---|---|
| Johtimen nimellispoikkipinta-ala (mm²) | 0,75 |
| Johtimien määrä | 3 |
| Johdintunniste | numerot (EV003688) |
| Ulkovaipan materiaali | PVC (EV000163) |
| Ulkovaipan väri | harmaa (EV000270) |
| Palokäyttäytyminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | Eca (EV013521) |
| Savunmuodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Palavien pisaroiden muodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Happamuus standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Nimellisjännite U0 (V) | 300 |
| Nimellisjännite U (V) | 500 |
| Halogeeniton ( EN 60754-1/-2 mukaisesti) | Ei Poistettu |
| Palonkestävyys | IEC/EN 60332-1-2 mukainen (EV009948) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 26121603 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-003 - Ohjaus- ja instrumentointikaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410004347003 |
| Toimittajan tuotekoodi | 10123106/R100 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Energiakaapeli < 1 kV, liikkuva asennus (EC003250) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 6 mm |
| Leveys | 6 mm |
| Paino | 0,051 kg |
| Tilavuus | 0,031 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 100 | - | 370 mm | 70 mm | 370 mm | 5,300 kg | 9,583 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 370 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 370 mm |
| Paino | 5,300 kg |
| Tilavuus | 9,583 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85444995 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.01.2020 |
| Muutospäivä | 22.08.2024 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | 17-0001-12 |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | CONTROL CABLE | Y-JZ 3G0,75 GREY R100 Eca |
| Svenska | STYRKABEL | Y-JZ 3G0,75 GRÅ R100 Eca |

