Ohjauskaapeli - MCMO 7 x 2.5 - Kajote
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 06 010 23 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ohjauskaapeli |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | MCMO 7 x 2.5 |
| Pitkä tuotenimi | - |
| GTIN-koodi | 6410006010233 |
| Toimittajan tuotekoodi | - |
| Toimittaja | Kajote Oy verified |
| Tuotemerkki | Kajote |
| Tuoteryhmä | 06 Voimakaapelit |
Kiinteään asennukseen pääasiassa sähkökojeiden mittaus- ja ohjauspiirien johtona sisällä ja ulkona, myös maahan laskettuna.
...
| ETIM-luokka | Energiakaapeli < 1 kV, liikkuva asennus (EC003250) |
|---|---|
| Johtimen nimellispoikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Johdinluokka | luokka 1 = yksilankainen (EV004199) |
| Johtimien määrä | 7 |
| Parikertaus | ei (EV004175) |
| Johdineriste | PVC (EV000163) |
| Johdintunniste | numerot (EV003688) |
| Parisuojaus | ei ole (EV000494) |
| Yhteinen suoja | ei ole (EV000494) |
| Kannatinelementti | ei ole (EV000494) |
| Ulkovaipan materiaali | PVC (EV000163) |
| Ulkovaipan väri | musta (EV000206) |
| Kaapelin leveys (noin) (mm) | 14,5 |
| Kaapelin korkeus (noin) (mm) | 14,5 |
| Kaapelin ulkohalkaisija (noin) (mm) | 14,5 |
| Palokäyttäytyminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Savunmuodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Palavien pisaroiden muodostuminen standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Happamuus standardin EN 13501-6 mukaisesti | ei ole (EV000494) |
| Pakkasenkestävä EN 60811-504+505+506 mukaisesti | Ei |
| Öljynkestävä EN IEC 60811-404 mukaisesti | Ei |
| Nimellisjännite U0 (V) | 450 |
| Nimellisjännite U (V) | 750 |
| AWG | muu (EV000154) |
| Johtimen eristyksen spesifikaatio | muu (EV000154) |
| Ulkovaipan materiaalin spesifikaatio | muu (EV000154) |
| Johdinmateriaali | kupari (EV000138) |
| Johtimen pinta | paljas (EV000899) |
| Johdinresistanssi 20 °C (ohm/km) | 7,41 |
| Johtimen merkintä HD 308 S2 mukaisesti | Ei |
| Kaapelin muoto | pyöreä (EV000167) |
| Johtimen muoto | pyöreä (EV000167) |
| Suojajohdin | Ei |
| Paino (kg/km) | 373 |
| Suojajohdin | Ei Poistettu |
| Muoto | pyöreä (EV000167) Poistettu |
| Halogeeniton ( EN 60754-1/-2 mukaisesti) | Ei Poistettu |
| Palonkestävyys | ei (EV004175) Poistettu |
| Alhainen savunmuodostus (EN 61034-2) | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 26121629 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2111 , S2211 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-02-02-003 - Ohjaus- ja instrumentointikaapeli |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410006010233 |
| Toimittajan tuotekoodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Energiakaapeli < 1 kV, liikkuva asennus (EC003250) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 500 | - | 1 000 mm | 15 mm | 15 mm | 0,373 kg | 0,225 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 15 mm |
| Leveys | 15 mm |
| Paino | 0,373 kg |
| Tilavuus | 0,225 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 85444991 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.01.2005 |
| Muutospäivä | 19.08.2020 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Ship cable | MCMO 7 x 2.5 |
| Svenska | Fartygskabel | MCMO 7 x 2.5 |


