Rasiakansi - LIITÄNTÄKANSI UPPORAS. E - Selcast
| Sähkönumero | 11 515 70 |
|---|---|
| Yleisnimi | Rasiakansi |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | LIITÄNTÄKANSI UPPORAS. E |
| Pitkä tuotenimi | Liitäntäkansi Ruskea Sisä Ø84mm / ruuvien välit Ø78mm IP44 |
| GTIN-koodi | 6410011515709 |
| Toimittajan tuotekoodi | 1641 E |
| Toimittaja | Selcast Oy verified |
| Tuotemerkki | Selcast |
| Tuoteryhmä | 11 Asennusputket, putkitustarvikkeet ja suojaletkut |
Kannet
Silumiiniset ripustus- ja liitäntäkannet standardinmukaisiin muovisiin jakorasiohin. PK16, holkkitiiviste vedonpoistimilla, voidaan myös tilata ruskeaksi epoksoituna. kaapelille Ø10-14mm.
Silumiininen rasia on aina käytettävä Saunassa kiukaan liitosjohdon kytkemiseen. 200 mm korkeuteen asti aina käytettävä silumiinirasia ja ja kiukaan lähellä, ilmoitetussa kiukaan minimisuojaetäisyydestä. Kansi saatavana myös muissa väreissä.
Silumiiniset ripustus- ja liitäntäkannet standardinmukaisiin muovisiin jakorasiohin. PK16, holkkitiiviste vedonpoistimilla, voidaan myös tilata ruskeaksi epoksoituna. kaapelille Ø10-14mm.
Silumiininen rasia on aina käytettävä Saunassa kiukaan liitosjohdon kytkemiseen. 200 mm korkeuteen asti aina käytettävä silumiinirasia ja ja kiukaan lähellä, ilmoitetussa kiukaan minimisuojaetäisyydestä. Kansi saatavana myös muissa väreissä.
Kannet
Silumiiniset ripustus- ja liitäntäkannet standardinmukaisiin muovisiin jakorasiohin. PK16, holkkitiiviste vedonpoistimilla, voidaan myös tilata ruskeaksi epoksoituna. kaapelille Ø10-14mm.
Silumiininen rasia on aina käytettävä Saunassa kiukaan liitosjohdon kytkemiseen. 200 mm korkeuteen asti aina käytettävä silumiinirasia ja ja kiukaan lähellä, ilmoitetussa kiukaan minimisuojaetäisyydes...
Silumiiniset ripustus- ja liitäntäkannet standardinmukaisiin muovisiin jakorasiohin. PK16, holkkitiiviste vedonpoistimilla, voidaan myös tilata ruskeaksi epoksoituna. kaapelille Ø10-14mm.
Silumiininen rasia on aina käytettävä Saunassa kiukaan liitosjohdon kytkemiseen. 200 mm korkeuteen asti aina käytettävä silumiinirasia ja ja kiukaan lähellä, ilmoitetussa kiukaan minimisuojaetäisyydes...
| ETIM-luokka | Jako-/kojerasian kansi uppoasennukseen (EC002656) |
|---|---|
| Halkaisija (mm) | 110 |
| Rasian/kotelon halkaisija (mm) | 84 |
| Pituus (mm) | 110 |
| Rasian/kotelon pituus (mm) | 78 |
| Muoto | pyöreä (EV000167) |
| Kiinnitystapa | ruuvin suojatulppa (EV008882) |
| Malli / Tyyppi | ripustuskansi kiinnikkeillä (EV009684) |
| Materiaali | muu (EV000154) |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Väri | ruskea (EV000083) |
| Ruuveilla | Kyllä |
| Sinetöitävissä | Kyllä |
| UNSPSC-koodi | 40141900 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410011515709 |
| Toimittajan tuotekoodi | 1641 E |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 3D/CAD Tiedostoja löytyy |
| ETIM-luokka | Jako-/kojerasian kansi uppoasennukseen (EC002656) |
| Pituus (syvyys) | 110 mm |
|---|---|
| Korkeus | 55 mm |
| Leveys | 110 mm |
| Paino | 0,200 kg |
| Tilavuus | 0,666 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | BX |
| Muunnoskerroin | 10 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 265 mm | 110 mm | 240 mm | 2,455 kg | 6,996 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 265 mm |
| Korkeus | 110 mm |
| Leveys | 240 mm |
| Paino | 2,455 kg |
| Tilavuus | 6,996 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 85369010 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.10.1998 |
| Muutospäivä | 27.09.2021 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Cover | - |
| Svenska | Lock för dosa | Lock för dosa |







