Asennusside Defem - Tarranauha B51 20mm - Wibe Group
| Sähkönumero | 13 101 17 |
|---|---|
| Yleisnimi | Asennusside |
| Tuotesarja | Defem |
| Tekninen nimi | Tarranauha B51 20mm |
| Pitkä tuotenimi | Defem Tarranauha B51 20mm Musta, 228m |
| GTIN-koodi | 7332227186513 |
| Toimittajan tuotekoodi | 1518651 |
| Toimittaja | AB Wibe verified |
| Tuotemerkki | Wibe Group |
| Tuoteryhmä | 13 Kiinnitystarvikkeet |
Tarranauha kaapelinippujen kiinnittämiseen hyllyyn. Pituus 22,8m, väri musta.
...
| ETIM-luokka | Johdinside (EC000046) |
|---|---|
| Nauhan leveys (mm) | 20 |
| Pituus (hihna/teippi/nauha) (mm) | 22800 |
| Malli / Tyyppi | tarranauha (EV007975) |
| Kiristysmekanismi | tarranauha (EV009870) |
| Väri | musta (EV000206) |
| Läpinäkyvä | Ei |
| Heijastava | Ei |
| Tekstikenttä | ei ole (EV000494) |
| Avattava | Kyllä |
| Kiinnitystapa | muu (EV000154) |
| VG-hyväksyntä | Ei |
| MIL-hyväksyntä | Ei |
| UL-hyväksyntä | Kyllä |
| UNSPSC-koodi | 31162307 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7332227186513 |
| Toimittajan tuotekoodi | 1518651 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Johdinside (EC000046) |
| Pituus (syvyys) | 270 mm |
|---|---|
| Korkeus | 20 mm |
| Leveys | 270 mm |
| Paino | 0,290 kg |
| Tilavuus | 1,458 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 1 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | NE | 1 | 7332227186513 | 270 mm | 20 mm | 270 mm | 0,290 kg | 1,458 l |
| Pakkauskoko 1 | BX | 6 | - | 290 mm | 150 mm | 260 mm | 1,940 kg | 11,310 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 432 | - | 1 200 mm | 1 050 mm | 800 mm | 162,700 kg | 1 008,000 l |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | NE |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 7332227186513 |
| Pituus (syvyys) | 270 mm |
| Korkeus | 20 mm |
| Leveys | 270 mm |
| Paino | 0,290 kg |
| Tilavuus | 1,458 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 6 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 290 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 260 mm |
| Paino | 1,940 kg |
| Tilavuus | 11,310 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 432 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 050 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 162,700 kg |
| Tilavuus | 1 008,000 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 73089098 |
| Julkaisupäivämäärä | 14.08.2014 |
| Muutospäivä | 23.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Mounting bond | Velcro tape B51-20mm |
| Svenska | Kardborreband | Kardborreband B51/20MM D5 |

