Kaarikiinnike Wibe - ARX2-16 Z+ - Wibe Group
| Sähkönumero | 13 101 92 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 13 380 66 |
| Yleisnimi | Kaarikiinnike |
| Tuotesarja | Wibe |
| Tekninen nimi | ARX2-16 Z+ |
| Pitkä tuotenimi | Wibe kaarikiinnike ARX2-16 Z+ |
| GTIN-koodi | 3606489727062 |
| Toimittajan tuotekoodi | CSU795610 |
| Toimittaja | AB Wibe verified |
| Tuotemerkki | Wibe Group |
| Tuoteryhmä | 13 Kiinnitystarvikkeet |
Wibe Kaarikiinnike ARX:
Uudet kaapelikiinnikkeet on suunniteltu siten, että sama osa käy pyöreille ja perforoiduille pienoille. Valmistettu Zink+ käsitellystä materiaalista. Korroosionkestoluokka C4.
Uudet kaapelikiinnikkeet on suunniteltu siten, että sama osa käy pyöreille ja perforoiduille pienoille. Valmistettu Zink+ käsitellystä materiaalista. Korroosionkestoluokka C4.
...
| ETIM-luokka | Kaarikiinnike (EC000454) |
|---|---|
| Kiristysalue (mm) | 13 - 16 |
| Kaapelien maksimimäärä | 2 |
| Kiinnikkeen materiaali | teräs (EV000179) |
| Kiinnikkeen pinnoite | kuumasinkitty (EV000254) |
| Ruuvin pinnoite | sinkki/nikkeliseos (EV007954) |
| Asennustapa | C-profiili (EV006255) |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Muovipohjalla | Ei Poistettu |
| Metallipohjalla | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121705 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3606489727062 |
| Toimittajan tuotekoodi | CSU795610 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kaarikiinnike (EC000454) |
| Pituus (syvyys) | 30 mm |
|---|---|
| Korkeus | 66 mm |
| Leveys | 21 mm |
| Paino | 0,079 kg |
| Tilavuus | 0,042 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 1 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | NE | 1 | 3606489727062 | 30 mm | 66 mm | 21 mm | 0,079 kg | 0,042 l |
| Pakkauskoko 1 | BX | 50 | - | 300 mm | 130 mm | 160 mm | 3,950 kg | 6,240 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 1 800 | - | 1 200 mm | 420 mm | 800 mm | 172,000 kg | 403,200 l |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | NE |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3606489727062 |
| Pituus (syvyys) | 30 mm |
| Korkeus | 66 mm |
| Leveys | 21 mm |
| Paino | 0,079 kg |
| Tilavuus | 0,042 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 50 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 300 mm |
| Korkeus | 130 mm |
| Leveys | 160 mm |
| Paino | 3,950 kg |
| Tilavuus | 6,240 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 1 800 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 420 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 172,000 kg |
| Tilavuus | 403,200 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 0.11929 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | 993 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 05.01.2029 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 73089059 |
| Julkaisupäivämäärä | 25.10.2019 |
| Muutospäivä | 23.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Cable clamp | ARX2-16 Z+ |
| Svenska | Kabelhållare | Kabelhållare ARX2-16 Z+ |


