Naulakiinnike Thorsman - TC 8-12 B30 RUSK - Schneider Electric
| Sähkönumero | 13 107 43 |
|---|---|
| Yleisnimi | Naulakiinnike |
| Tuotesarja | Thorsman |
| Tekninen nimi | TC 8-12 B30 RUSK |
| Pitkä tuotenimi | Thorsman TC 8-12 Naulakiinnike Ruskea 30mm |
| GTIN-koodi | 7315882041267 |
| Toimittajan tuotekoodi | 2041267 |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 13 Kiinnitystarvikkeet |
TC-naulakiinnikkeet (pyöreät johdot)
Muovinen, sinkityllä teräsnaulalla. SF=haponkestävällä naulalla.
Muovinen, sinkityllä teräsnaulalla. SF=haponkestävällä naulalla.
...
| ETIM-luokka | Naulakiinnike (EC000363) |
|---|---|
| Kaksoismalli | Ei |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Pinnan suojaus | käsittelemätön (EV006034) |
| Väri | ruskea (EV000083) |
| Naulan pituus (mm) | 30 |
| Naulan halkaisija (mm) | 2 |
| Karkaistu | Kyllä |
| Sopii halkaisijalle (mm) | 8 - 12 |
| Sisältää naulan | Kyllä |
| Halkaisija (mm) | 8 - 12 Poistettu |
| Lattakaapelille | ei tiedossa (EV008336) Poistettu |
| Nail included | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 31162000 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 1500206 |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7315882041267 |
| Toimittajan tuotekoodi | 2041267 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Naulakiinnike (EC000363) |
| Pituus (syvyys) | 30 mm |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 0,001 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 100 | - | 79 mm | 119 mm | 56 mm | 152,000 kg | 0,527 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 1 000 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 79 mm |
| Korkeus | 119 mm |
| Leveys | 56 mm |
| Paino | 152,000 kg |
| Tilavuus | 0,527 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 000 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 18 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 3926909790 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.10.1998 |
| Muutospäivä | 17.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Nail clip | - |
| Svenska | Spikklamma | Clips Tc8-12 Brun Sp 30 |






