Betoniruuvi Wibe - MMS-S 7,5x35 EG - Wibe Group
| Sähkönumero | 13 122 00 |
|---|---|
| Yleisnimi | Betoniruuvi |
| Tuotesarja | Wibe |
| Tekninen nimi | MMS-S 7,5x35 EG |
| Pitkä tuotenimi | Sähkösinkitty betoniruuvi kuusiopäällä |
| GTIN-koodi | 3606480214370 |
| Toimittajan tuotekoodi | IMT38027 |
| Toimittaja | AB Wibe verified |
| Tuotemerkki | Wibe Group |
| Tuoteryhmä | 13 Kiinnitystarvikkeet |
Wibe betoniruuvi
Betoniruuvi kuusikulmaisella kannalla.
Soveltuu betoni- ja massiivitiilimateriaaleille.
Asennus kiintoavaimella tai hylsysarjalla.
Betoniruuvi kuusikulmaisella kannalla.
Soveltuu betoni- ja massiivitiilimateriaaleille.
Asennus kiintoavaimella tai hylsysarjalla.
...
| ETIM-luokka | Betoniruuvi (EC002910) |
|---|---|
| Pituus (mm) | 35 |
| Porausreiän halkaisija (mm) | 6 |
| Porausreiän minimisyvyys (mm) | 40 |
| Materiaali | teräs (EV000179) |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Pinnan suojaus | galvanoitu/elektrolyyttisesti sinkitty (EV003454) |
| Pään muoto | kuusio (EV000203) |
| Ruuvausjärjestelmä | kuusiokanta (ulko) (EV011239) |
| Avaimen leukaväli (mm) | 10 |
| Koko (TX) | 13 |
| UNSPSC-koodi | 31161500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3606480214370 |
| Toimittajan tuotekoodi | IMT38027 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Betoniruuvi (EC002910) |
| Pituus (syvyys) | 35 mm |
|---|---|
| Korkeus | 8 mm |
| Leveys | 8 mm |
| Paino | 0,007 kg |
| Tilavuus | 0,002 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | BX |
| Muunnoskerroin | 100 |
| Pienin myyntierä | 100 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | BX | 1 | 3606480214370 | 35 mm | 8 mm | 8 mm | 0,007 kg | 0,002 l |
| Pakkauskoko 1 | BX | 100 | - | 125 mm | 100 mm | 95 mm | 1,236 kg | 1,188 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3606480214370 |
| Pituus (syvyys) | 35 mm |
| Korkeus | 8 mm |
| Leveys | 8 mm |
| Paino | 0,007 kg |
| Tilavuus | 0,002 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 125 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Leveys | 95 mm |
| Paino | 1,236 kg |
| Tilavuus | 1,188 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 0.010419 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | 993 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 05.01.2029 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 73181595 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.09.2010 |
| Muutospäivä | 23.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Ei |
| REACH-rekisteröity tuote | Ei |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Concrete screw | MMS-S 7,5x35 Fzb |
| Svenska | Betongskruv | Betongskruv MMS-S 7,5X35 FZB |

