Betoniruuvi Wibe - MMS-MF-C4 6x40 HDG - Wibe Group
| Sähkönumero | 13 122 17 |
|---|---|
| Yleisnimi | Betoniruuvi |
| Tuotesarja | Wibe |
| Tekninen nimi | MMS-MF-C4 6x40 HDG |
| Pitkä tuotenimi | Kuumasinkitty betoniruuvi integroidulla aluslevyllä. |
| GTIN-koodi | 3606480214547 |
| Toimittajan tuotekoodi | IMT38044 |
| Toimittaja | AB Wibe verified |
| Tuotemerkki | Wibe Group |
| Tuoteryhmä | 13 Kiinnitystarvikkeet |
Wibe betoniruuvi
Betoniruuvi kuusiokantalla ja integroidulla aluslevyllä.
Avaimen leveys 8 mm. Soveltuu betoni- ja massiivitiilimateriaaleille.
Asennus kiintoavaimella tai hylsysarjalla.
Betoniruuvi kuusiokantalla ja integroidulla aluslevyllä.
Avaimen leveys 8 mm. Soveltuu betoni- ja massiivitiilimateriaaleille.
Asennus kiintoavaimella tai hylsysarjalla.
...
| ETIM-luokka | Betoniruuvi (EC002910) |
|---|---|
| Pituus (mm) | 40 |
| Porausreiän halkaisija (mm) | 5 |
| Porausreiän minimisyvyys (mm) | 45 |
| Materiaali | teräs (EV000179) |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Pinnan suojaus | galvanoitu/elektrolyyttisesti sinkitty (EV003454) |
| Pään muoto | kuusio (EV000203) |
| Ruuvausjärjestelmä | kuusiokanta (ulko) (EV011239) |
| Avaimen leukaväli (mm) | 8 |
| Koko (TX) | 8 |
| UNSPSC-koodi | 31161500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3606480214547 |
| Toimittajan tuotekoodi | IMT38044 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Betoniruuvi (EC002910) |
| Pituus (syvyys) | 40 mm |
|---|---|
| Korkeus | 6 mm |
| Leveys | 6 mm |
| Paino | 0,009 kg |
| Tilavuus | 0,001 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | BX |
| Muunnoskerroin | 100 |
| Pienin myyntierä | 100 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | BX | 1 | 3606480214547 | 40 mm | 6 mm | 6 mm | 0,009 kg | 0,001 l |
| Pakkauskoko 1 | BX | 100 | - | 125 mm | 100 mm | 95 mm | 0,916 kg | 1,188 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3606480214547 |
| Pituus (syvyys) | 40 mm |
| Korkeus | 6 mm |
| Leveys | 6 mm |
| Paino | 0,009 kg |
| Tilavuus | 0,001 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 125 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Leveys | 95 mm |
| Paino | 0,916 kg |
| Tilavuus | 1,188 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 73181595 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.09.2010 |
| Muutospäivä | 23.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Ei |
| REACH-rekisteröity tuote | Ei |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Concrete screw | MMS-S MF 6x40 Fzv |
| Svenska | Betongskruv | Betongskruv MMS-S MF 6X40 FZV |

