Kiila-ankkuri Wibe - TEX-C5M M8x50 Haponkestävä - Wibe Group
| Sähkönumero | 13 123 18 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kiila-ankkuri |
| Tuotesarja | Wibe |
| Tekninen nimi | TEX-C5M M8x50 Haponkestävä |
| Pitkä tuotenimi | Kiila-ankkuri Haponkestävä. |
| GTIN-koodi | 3606480214844 |
| Toimittajan tuotekoodi | IMT38023 |
| Toimittaja | AB Wibe verified |
| Tuotemerkki | Wibe Group |
| Tuoteryhmä | 13 Kiinnitystarvikkeet |
Wibe kiila-ankkuri
TEX Kiila-ankkuri valikoima sisältää tuotteita niin sisä- kuin ulkokäyttöön.
TEX Kiila-ankkuri voidaan kiinnittää niin luonnonkiveen kuin betoniin, betoniluokka C20/25.
Sähkösinkityt kiila-ankkurit soveltuvat sisäasennukseen, kun taas kuumasinkityt ja ruostumattomat sekä haponkestävät on tarkoitettu ulkokäyttöön ja äärimmäisiin ympäristöihin.
TEX Kiila-ankkuri valikoima sisältää tuotteita niin sisä- kuin ulkokäyttöön.
TEX Kiila-ankkuri voidaan kiinnittää niin luonnonkiveen kuin betoniin, betoniluokka C20/25.
Sähkösinkityt kiila-ankkurit soveltuvat sisäasennukseen, kun taas kuumasinkityt ja ruostumattomat sekä haponkestävät on tarkoitettu ulkokäyttöön ja äärimmäisiin ympäristöihin.
- Nopea asennus vasaralla ja kiintoavaimella, hylsysarjalla tai vastaavalla.
- Voidaan asentaa suoraan betoni- ja luonnonkivimateriaaleihin.
- Porausreikää ei tarvitse puhdistaa erikseen.
Wibe kiila-ankkuri
TEX Kiila-ankkuri valikoima sisältää tuotteita niin sisä- kuin ulkokäyttöön.
TEX Kiila-ankkuri voidaan kiinnittää niin luonnonkiveen kuin betoniin, betoniluokka C20/25.
Sähkösinkityt kiila-ankkurit soveltuvat sisäasennukseen, kun taas kuumasinkityt ja ruostumattomat sekä haponkestävät on tarkoitettu ulkokäyttöön ja äärimmäisiin ympäristöihin.
TEX Kiila-ankkuri valikoima sisältää tuotteita niin sisä- kuin ulkokäyttöön.
TEX Kiila-ankkuri voidaan kiinnittää niin luonnonkiveen kuin betoniin, betoniluokka C20/25.
Sähkösinkityt kiila-ankkurit soveltuvat sisäasennukseen, kun taas kuumasinkityt ja ruostumattomat sekä haponkestävät on tarkoitettu ulkokäyttöön ja äärimmäisiin ympäristöihin.
- Nopea asennus vasaralla ja kiintoavaimella, hylsysarjalla tai vasta...
| ETIM-luokka | Kiila-ankkuri (EC000048) |
|---|---|
| Kierrekoko (metrinen) | 8 |
| Porausreiän halkaisija (mm) | 8 |
| Kierre | metrinen (EV003712) |
| Kiinnityspaksuus (mm) | 5 Poistettu |
| Pultin pituus (mm) | 50 Poistettu |
| Materiaali | ruostumaton teräs (EV000166) Poistettu |
| Materiaalin laatu | haponkestävä teräs 316 (V4A) (EV006908) Poistettu |
| Pinnan suojaus | käsittelemätön (EV006034) Poistettu |
| Malli / Tyyppi | lyötävä (EV003645) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 31161601 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3606480214844 |
| Toimittajan tuotekoodi | IMT38023 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kiila-ankkuri (EC000048) |
| Pituus (syvyys) | 50 mm |
|---|---|
| Korkeus | 8 mm |
| Leveys | 8 mm |
| Paino | 0,023 kg |
| Tilavuus | 0,003 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | BX |
| Muunnoskerroin | 100 |
| Pienin myyntierä | 100 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | BX | 1 | 3606480214844 | 50 mm | 8 mm | 8 mm | 0,023 kg | 0,003 l |
| Pakkauskoko 1 | BX | 100 | - | 160 mm | 90 mm | 120 mm | 2,525 kg | 1,728 l |
| Pakkauskoko 2 | BX | 600 | - | 265 mm | 185 mm | 265 mm | 15,500 kg | 12,992 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3606480214844 |
| Pituus (syvyys) | 50 mm |
| Korkeus | 8 mm |
| Leveys | 8 mm |
| Paino | 0,023 kg |
| Tilavuus | 0,003 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 160 mm |
| Korkeus | 90 mm |
| Leveys | 120 mm |
| Paino | 2,525 kg |
| Tilavuus | 1,728 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 600 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 265 mm |
| Korkeus | 185 mm |
| Leveys | 265 mm |
| Paino | 15,500 kg |
| Tilavuus | 12,992 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 0.13432 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | 1220 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 08.03.2029 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 73181595 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.09.2010 |
| Muutospäivä | 23.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Ei |
| REACH-rekisteröity tuote | Ei |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Wedge anchor bolt | TEX-C5M M8x50 |
| Svenska | Kilankkare | Expander M8X50 TEX-C5M |

