Johdotuskouru tehalit.DNG - DNG75037 PVC 73X37x2000 HAR - Hager
| Sähkönumero | 14 177 07 |
|---|---|
| Yleisnimi | Johdotuskouru |
| Tuotesarja | tehalit.DNG |
| Tekninen nimi | DNG75037 PVC 73X37x2000 HAR |
| Pitkä tuotenimi | Johdotuskouru PVC DNG 75x37mm harmaa |
| GTIN-koodi | 4012740108379 |
| Toimittajan tuotekoodi | DNG7503707030B |
| Toimittaja | UTU Oy verified |
| Tuotemerkki | Hager |
| Tuoteryhmä | 14 Kaapelitiet |
DNG-johdotuskourut kojeisto- ja laiteasennuksiin
...
| ETIM-luokka | Johtokourujärjestelmä (EC000012) |
|---|---|
| Korkeus (mm) | 75 |
| Leveys (mm) | 37 |
| Halkaisija (mm) | 0 |
| Aukkojen etäisyys (mm) | 7,5 |
| Aukon leveys (mm) | 5 |
| Sivuseinän tyyppi | lamelloitu (EV000232) |
| Pituus (mm) | 2000 |
| Halogeeniton | Ei |
| Itsestäänsammuva | Kyllä |
| Taipuisa | Ei |
| Käytettävä poikkipinta (mm²) | 2221 |
| Kansikappaleella | Kyllä |
| RAL-numero | 7030 |
| Vuotovirtasuojattu | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121201 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S1201 , S2441 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | 1278369 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4012740108379 |
| Toimittajan tuotekoodi | DNG7503707030B |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Johtokourujärjestelmä (EC000012) |
| Pituus (syvyys) | 2 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 75 mm |
| Leveys | 37 mm |
| Paino | 0,890 kg |
| Tilavuus | 5,550 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | - | 1 000 mm | 75 mm | 37 mm | 0,495 kg | 2,775 l |
| Pakkauskoko 1 | - | 2 | - | 2 000 mm | 75 mm | 40 mm | 0,495 kg | 6,000 l |
| Pakkauskoko 2 | BX | 40 | - | 2 040 mm | 240 mm | 180 mm | 19,792 kg | 88,128 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 960 | - | 2 030 mm | 1 600 mm | 800 mm | 515,008 kg | 2 598,400 l |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Leveys | 37 mm |
| Paino | 0,495 kg |
| Tilavuus | 2,775 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 2 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 2 000 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Leveys | 40 mm |
| Paino | 0,495 kg |
| Tilavuus | 6,000 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 40 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 2 040 mm |
| Korkeus | 240 mm |
| Leveys | 180 mm |
| Paino | 19,792 kg |
| Tilavuus | 88,128 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 960 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 2 030 mm |
| Korkeus | 1 600 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 515,008 kg |
| Tilavuus | 2 598,400 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | m |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 1.43 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | ENISO14025:2010 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 39259020 |
| Julkaisupäivämäärä | 10.12.1998 |
| Muutospäivä | 23.01.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Cable race-way | DNG75037 PVC 73X37x2000 gray |
| Svenska | Slitsad kabelkanal | DNG75037 PVC 73X37x2000 grå |




