Kiinnitystarvike Wibe - Kierretankokiinnike 82 HDG - Wibe Group
| Sähkönumero | 14 361 00 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kiinnitystarvike |
| Tuotesarja | Wibe |
| Tekninen nimi | Kierretankokiinnike 82 HDG |
| Pitkä tuotenimi | Wibe Kierretankokiinnike 82 Kuumasinkitty. Käytetään yhdessä seinäkannake 50 kanssa |
| GTIN-koodi | 7321677867684 |
| Toimittajan tuotekoodi | 786768 |
| Toimittaja | AB Wibe verified |
| Tuotemerkki | Wibe Group |
| Tuoteryhmä | 14 Kaapelitiet |
Wibe Kiinnitystarvike 82:Asennetaan seinäkanneke 50:een ruuvisarjalla 22S ja/tai hyllykiinnike 42:lla. Kiinnikkeestä voidaan ripustaa kierretanko.
...
| ETIM-luokka | Kaapelitiejärjestelmän kannake (EC000022) |
|---|---|
| Pituus (mm) | 158 |
| Leveys (mm) | 158 |
| Korkeus (mm) | 60 |
| Soveltuvan kaapelitiejärjestelmän leveys (mm) | 150 - 1050 |
| Malli / Tyyppi | profiilikonsoli (EV007781) |
| Kulma (°) | 0 |
| Soveltuu piirin jatkuvuuden säilymiseen | Ei |
| Materiaali | teräs (EV000179) |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Pinnan suojaus | kuumasinkitty (EV001298) |
| Väri | ei ole (EV000494) |
| Ruostumaton teräs, peitattu | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39131700 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S1103 , S1403 , S2449 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7321677867684 |
| Toimittajan tuotekoodi | 786768 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kaapelitiejärjestelmän kannake (EC000022) |
| Pituus (syvyys) | 158 mm |
|---|---|
| Korkeus | 60 mm |
| Leveys | 43 mm |
| Paino | 0,360 kg |
| Tilavuus | 0,408 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 1 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | NE | 1 | 7321677867684 | 158 mm | 60 mm | 43 mm | 0,360 kg | 0,408 l |
| Pakkauskoko 1 | BG | 10 | - | 200 mm | 150 mm | 100 mm | 3,600 kg | 3,000 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | NE |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 7321677867684 |
| Pituus (syvyys) | 158 mm |
| Korkeus | 60 mm |
| Leveys | 43 mm |
| Paino | 0,360 kg |
| Tilavuus | 0,408 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | BG |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 200 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 100 mm |
| Paino | 3,600 kg |
| Tilavuus | 3,000 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 1.0044 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | 667 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 01.09.2028 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 73089059 |
| Julkaisupäivämäärä | 26.08.2013 |
| Muutospäivä | 23.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Fixing accessory | Rod bracket 82 HDG |
| Svenska | Fästmaterial | Stångfäste 82 Fzv |

