Kattokannake Wibe - 2F-640 HDG - Wibe Group
| Sähkönumero | 14 361 07 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kattokannake |
| Tuotesarja | Wibe |
| Tekninen nimi | 2F-640 HDG |
| Pitkä tuotenimi | Wibe Kattokannake 2F-640 Kuumasinkitty |
| GTIN-koodi | 3606480410000 |
| Toimittajan tuotekoodi | CSU794202 |
| Toimittaja | AB Wibe verified |
| Tuotemerkki | Wibe Group |
| Tuoteryhmä | 14 Kaapelitiet |
Wibe Kattokannake 2F:
Kattokannakke 2F voidaan kiinnittää keskikannake 3 ja/tai seinäkannake 50. Voidaan jatkaa kannatin-/asennuskiskolla 24/48 ja jatkolla 2FJ.
Kattokannakke 2F voidaan kiinnittää keskikannake 3 ja/tai seinäkannake 50. Voidaan jatkaa kannatin-/asennuskiskolla 24/48 ja jatkolla 2FJ.
...
| ETIM-luokka | Kaapelitiejärjestelmä kattokannake (EC000082) |
|---|---|
| Pituus (mm) | 640 |
| Profiilin leveys (mm) | 48 |
| Profiilin korkeus (mm) | 26 |
| Malli / Tyyppi | C-profiili (EV006255) |
| Soveltuu piirin jatkuvuuden säilymiseen | Ei |
| Materiaali | teräs (EV000179) |
| Ruostumaton teräs, peitattu | Ei |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Pinnan suojaus | kuumasinkitty (EV001298) |
| Väri | ei ole (EV000494) |
| UNSPSC-koodi | 39121200 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S1103 , S1403 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3606480410000 |
| Toimittajan tuotekoodi | CSU794202 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kaapelitiejärjestelmä kattokannake (EC000082) |
| Pituus (syvyys) | 135 mm |
|---|---|
| Korkeus | 640 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Paino | 1,500 kg |
| Tilavuus | 6,912 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 1 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | NE | 1 | 3606480410000 | 135 mm | 640 mm | 80 mm | 1,500 kg | 6,912 l |
| Pakkauskoko 1 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 100 | - | 1 200 mm | 530 mm | 800 mm | 180,000 kg | 508,800 l |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | NE |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3606480410000 |
| Pituus (syvyys) | 135 mm |
| Korkeus | 640 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Paino | 1,500 kg |
| Tilavuus | 6,912 l |
Pakkauskoko 1
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 530 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 180,000 kg |
| Tilavuus | 508,800 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 4.185 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | 667 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 01.09.2028 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 73089059 |
| Julkaisupäivämäärä | 26.08.2013 |
| Muutospäivä | 23.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Ceiling bracket | Vertical piece 2F-640 HDG |
| Svenska | Takpendel | Takpendel 2F-640 Fzv |

