Kaapelitien kansi Wibe - Suojapelti 65-500 PG 1m - Wibe Group
| Sähkönumero | 14 369 05 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kaapelitien kansi |
| Tuotesarja | Wibe |
| Tekninen nimi | Suojapelti 65-500 PG 1m |
| Pitkä tuotenimi | Wibe Suojapelti 65-500 1m, Kuumasinkitty ohutlevy |
| GTIN-koodi | 7321677324781 |
| Toimittajan tuotekoodi | 732478 |
| Toimittaja | AB Wibe verified |
| Tuotemerkki | Wibe Group |
| Tuoteryhmä | 14 Kaapelitiet |
Wibe Suojapelti 65:
Suojalevy käytettäväksi pystyyn asennetuissa kaapelitikkaissa lattian lähellä olevien kaapeleiden suojana. Asennetaan sivuprofiiliin itseporautuvalla ruuvilla ST4.2.
Suojalevy käytettäväksi pystyyn asennetuissa kaapelitikkaissa lattian lähellä olevien kaapeleiden suojana. Asennetaan sivuprofiiliin itseporautuvalla ruuvilla ST4.2.
...
| ETIM-luokka | Kaapelitiejärjestelmän kansi (EC002403) |
|---|---|
| Materiaalin paksuus (mm) | 2,5 |
| Soveltuu johtokanavaan | Ei |
| Soveltuu lankahyllylle | Ei |
| Soveltuu tikashyllylle | Kyllä |
| Pituus (mm) | 1000 |
| Kiinnitystapa | ruuvattava (EV007116) |
| Soveltuu piirin jatkuvuuden säilymiseen | Ei |
| Materiaali | teräs (EV000179) |
| Ruostumaton teräs, peitattu | Ei |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Pinnan suojaus | jatkuvasti galvanoitu (EV000283) |
| Väri | ei ole (EV000494) |
| Kannen leveys (mm) | 500 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39131711 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7321677324781 |
| Toimittajan tuotekoodi | 732478 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kaapelitiejärjestelmän kansi (EC002403) |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 120 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Paino | 15,600 kg |
| Tilavuus | 60,000 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 1 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | NE | 1 | 7321677324781 | 1 000 mm | 120 mm | 500 mm | 15,600 kg | 60,000 l |
| Pakkauskoko 1 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 10 | - | 1 200 mm | 720 mm | 800 mm | 200,000 kg | 691,200 l |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | NE |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 7321677324781 |
| Pituus (syvyys) | 1 000 mm |
| Korkeus | 120 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Paino | 15,600 kg |
| Tilavuus | 60,000 l |
Pakkauskoko 1
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 720 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 200,000 kg |
| Tilavuus | 691,200 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 44.304 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | 842 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 15.11.2028 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 73089059 |
| Julkaisupäivämäärä | 16.12.1999 |
| Muutospäivä | 23.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Cover for cable support | Protecting plate 65-500 Pre-ga |
| Svenska | Lock för kabelförläggning | Skyddsplåt 65-500 FZS |



