Lankahylly Defem - 75x4/55 L=2500 EG - Wibe Group
| Sähkönumero | 14 391 00 |
|---|---|
| Yleisnimi | Lankahylly |
| Tuotesarja | Defem |
| Tekninen nimi | 75x4/55 L=2500 EG |
| Pitkä tuotenimi | Defem Lankahylly 75x4/55/2500 Sähkösinkitty |
| GTIN-koodi | 7332227011006 |
| Toimittajan tuotekoodi | 1149100 |
| Toimittaja | AB Wibe verified |
| Tuotemerkki | Wibe Group |
| Tuoteryhmä | 14 Kaapelitiet |
Defem - Joustava lankahyllyjärjestelmä teho-, data- ja ohjauskaapeleiden reititykseen
- Raskaan sarjan lankahyllyt ovat mekaanisesti hyvin kestäviä, joten ne kestävät suuria kuormituksia
- Voidaan täyttää kaapeleilla ylös asti, kun on kiinnitetty jopa kahden metrin etäisyydelle asennettuihin tukiin.
- Pyöristetyt reunat estävät käsivammat ja kaapelivauriot
- Lyhyempi asennusaika, tarvitaan vain kolme liitososaa
- Suuri valikoima tukimateriaalia
- Pintakäsittelyt kaikkiin ympäristöihin
- Varusteet kuten mutkat, nousut, kaventimet jne. muotoillaan asennuspaikalla materiaalielementeistä
- Erikoismuotoillut lankahyllyt vaativiin sovelluksiin
- Täyttävät paloturvallisuuden osalta standardien IEC 61537 ja E90 vaatimukset standardin DIN 4102-12 mukaisesti
- Ainoa lankahylly, jonka Det Norske Veritas (DNV) on hyväksynyt offshore- ja telakkakäyttöön
Defem - Joustava lankahyllyjärjestelmä teho-, data- ja ohjauskaapeleiden reititykseen
- Raskaan sarjan lankahyllyt ovat mekaanisesti hyvin kestäviä, joten ne kestävät suuria kuormituksia
- Voidaan täyttää kaapeleilla ylös asti, kun on kiinnitetty jopa kahden metrin etäisyydelle asennettuihin tukiin.
- Pyöristetyt reunat estävät käsivammat ja kaapelivauriot
- Lyhyempi asennusaika, tarvitaan vain kolme liitososaa
- Suuri valikoima tukimate...
| ETIM-luokka | Lankahylly (EC000853) |
|---|---|
| Profiilin muoto | U-muoto (EV010147) |
| Korkeus (mm) | 55 |
| Leveys (mm) | 75 |
| Pituus (mm) | 2500 |
| Käytettävä poikkipinta (mm²) | 3245 |
| Malli / Tyyppi | ilman liitoskappaletta (EV007605) |
| Integroitu väliseinä | ei ole (EV000494) |
| Soveltuu piirin jatkuvuuden säilymiseen | Kyllä |
| Materiaali | teräs (EV000179) |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Pinnan suojaus | galvanoitu/elektrolyyttisesti sinkitty (EV003454) |
| Väri | muu (EV000154) |
| Langan vahvuus (mm) | 4 Poistettu |
| Ruuviton liitos | Ei Poistettu |
| Pitkä tukiväli | Ei Poistettu |
| Ruostumaton teräs, peitattu | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121206 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S1101 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7332227011006 |
| Toimittajan tuotekoodi | 1149100 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Lankahylly (EC000853) |
| Pituus (syvyys) | 2 503 mm |
|---|---|
| Korkeus | 53 mm |
| Leveys | 74 mm |
| Paino | 1,900 kg |
| Tilavuus | 9,817 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 2.5 |
| Pienin myyntierä | 1 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | NE | 1 | 7332227011006 | 2 503 mm | 53 mm | 74 mm | 1,900 kg | 9,817 l |
| Pakkauskoko 1 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 194 | - | 2 503 mm | 750 mm | 800 mm | 391,600 kg | 1 501,800 l |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | NE |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 7332227011006 |
| Pituus (syvyys) | 2 503 mm |
| Korkeus | 53 mm |
| Leveys | 74 mm |
| Paino | 1,900 kg |
| Tilavuus | 9,817 l |
Pakkauskoko 1
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 194 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 2 503 mm |
| Korkeus | 750 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 391,600 kg |
| Tilavuus | 1 501,800 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 2.869 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | 993 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 05.01.2029 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 73089098 |
| Julkaisupäivämäärä | 15.02.2007 |
| Muutospäivä | 23.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Wire mesh cable tray | 75x4/55 sähkösinkitty |
| Svenska | Trådstege | Trådstege 75x4/55 L=2,5m Fzb |




