Lankahylly Meka - WMT-30-400 L=3000 HST - Meka
| Sähkönumero | 14 486 04 |
|---|---|
| Yleisnimi | Lankahylly |
| Tuotesarja | Meka |
| Tekninen nimi | WMT-30-400 L=3000 HST |
| Pitkä tuotenimi | Lankahylly, haponkestävää terästä |
| GTIN-koodi | 6438377018986 |
| Toimittajan tuotekoodi | WMT-30-400 L=3000 HST |
| Toimittaja | Meka Pro Oy verified |
| Tuotemerkki | Meka |
| Tuoteryhmä | 14 Kaapelitiet |
Lankahyllyn reunankorkeus 30 mm. Erilaisten materiaali- ja pintakäsittelyvaihtoehtojen ansiosta WMT-lankahyllyt soveltuvat toimistoista kemianteollisuuteen.
...
| ETIM-luokka | Lankahylly (EC000853) |
|---|---|
| Profiilin muoto | U-muoto (EV010147) |
| Korkeus (mm) | 42 |
| Leveys (mm) | 400 |
| Pituus (mm) | 3000 |
| Käytettävä poikkipinta (mm²) | 12160 |
| Malli / Tyyppi | ilman liitoskappaletta (EV007605) |
| Integroitu väliseinä | ei ole (EV000494) |
| Soveltuu piirin jatkuvuuden säilymiseen | Ei |
| Materiaali | ruostumaton teräs (EV000166) |
| Materiaalin laatu | haponkestävä teräs 316 L (1.4404) (EV020090) |
| Pinnan suojaus | peitattu ja passivoitu (EV017106) |
| Väri | ruostumaton teräs (RST) (EV000294) |
| Paino (kg/m) | 2,33 |
| Kuormitustestin tyyppi IEC 61537 | tyyppi III (EV017788) |
| Työpituus (mm) | 3000 |
| Pituussuuntaisen langan halkaisija (mm) | 5 |
| Poikkisuuntaisen langan halkaisija (mm) | 5 |
| Kannakkeiden mahdollinen etäisyysväli (m) | 1 - 2,5 |
| Turvallinen työkuorma IEC 61537 mukaan tukietäisyydellä 1,0 m (N/m) | 686 |
| Turvallinen työkuorma IEC 61537 mukaan tukietäisyydellä 1,5 m (N/m) | 411 |
| Turvallinen työkuorma IEC 61537 mukaan tukietäisyydellä 2,0 m (N/m) | 264 |
| Turvallinen työkuorma IEC 61537 mukaan tukietäisyydellä 2,5 m (N/m) | 147 |
| UNSPSC-koodi | 39121206 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S1101 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 1137854 |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6438377018986 |
| Toimittajan tuotekoodi | WMT-30-400 L=3000 HST |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Lankahylly (EC000853) |
| Pituus (syvyys) | 3 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 42 mm |
| Leveys | 400 mm |
| Paino | 6,990 kg |
| Tilavuus | 50,400 l |
| Käyttöyksikkö | MTR |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | MTR |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 3 | - | 3 000 mm | 42 mm | 400 mm | 6,990 kg | 50,400 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 96 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 3 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 3 000 mm |
| Korkeus | 42 mm |
| Leveys | 400 mm |
| Paino | 6,990 kg |
| Tilavuus | 50,400 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 96 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 3.02 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 1 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 73089098 |
| Julkaisupäivämäärä | 13.01.2014 |
| Muutospäivä | 11.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Wire mesh cable tray | WMT-30-400 L=3000 HST |
| Svenska | Trådstege | WMT-30-400 L=3000 HST |








