Kiinnitystarvike KTS - DBL 50/100 - OBO Bettermann
| Sähkönumero | 14 647 44 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kiinnitystarvike |
| Tuotesarja | KTS |
| Tekninen nimi | DBL 50/100 |
| Pitkä tuotenimi | KOROKEKIINNIKE |
| GTIN-koodi | 4012196937455 |
| Toimittajan tuotekoodi | 6015630 |
| Toimittaja | OBO Bettermann Oy verified |
| Tuotemerkki | OBO Bettermann |
| Tuoteryhmä | 14 Kaapelitiet |
Korokekiinnike levy- ja lankahyllyille.
Lankahyllyt ovat kevyitä yleiskaapelihyllyjä kaikkiin kohteisiin. Ne voidaan asentaa nopeasti ja helposti. Sen vuoksi ne asennetaan usein alakattojen yläpuolelle.. GR-Magic® lankahyllyt käytetään pika-asennukseen ilman erillisiä jatkokappaleita. Muidenkin ruuvikiinnitteisten lisäosien määrä on minimoitu.
Lankahyllyt ovat kevyitä yleiskaapelihyllyjä kaikkiin kohteisiin. Ne voidaan asentaa nopeasti ja helposti. Sen vuoksi ne asennetaan usein alakattojen yläpuolelle.. GR-Magic® lankahyllyt käytetään pika-asennukseen ilman erillisiä jatkokappaleita. Muidenkin ruuvikiinnitteisten lisäosien määrä on minimoitu.
...
| ETIM-luokka | Kaapelitiejärjestelmän seinä- ja kattokannake (EC001003) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | trapetsiprofiilinen seinä-/kattokannatin (EV008754) |
| Soveltuu lankahyllylle | Kyllä |
| Soveltuu tikashyllylle | Ei |
| Soveltuu johtokanavaan | Kyllä |
| Kiinnitystapa | ruuvattava (EV001790) |
| Soveltuu piirin jatkuvuuden säilymiseen | Ei |
| Materiaalin laatu | PVC (EV000163) |
| Pinnan suojaus | muu (EV000154) |
| Soveltuu kanavan leveydelle (mm) | 100 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39131700 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S1103 , S1403 , S2449 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4012196937455 |
| Toimittajan tuotekoodi | 6015630 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kaapelitiejärjestelmän seinä- ja kattokannake (EC001003) |
| Pituus (syvyys) | 30 mm |
|---|---|
| Korkeus | 50 mm |
| Leveys | 160 mm |
| Paino | 0,155 kg |
| Tilavuus | 0,240 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | 4012196198177 | 235 mm | 88 mm | 148 mm | 1,641 kg | 3,061 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 1 680 | 4012196907083 | 1 200 mm | 950 mm | 800 mm | 315,688 kg | 912,000 l |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | 4012196198177 |
| Pituus (syvyys) | 235 mm |
| Korkeus | 88 mm |
| Leveys | 148 mm |
| Paino | 1,641 kg |
| Tilavuus | 3,061 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 680 |
| GTIN-koodi | 4012196907083 |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 950 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 315,688 kg |
| Tilavuus | 912,000 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 1.1437 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | HU |
| Tullinimike | 73089059 |
| Julkaisupäivämäärä | 09.06.2006 |
| Muutospäivä | 28.01.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Fixing accessory | - |
| Svenska | Fästmaterial | - |




