Kattokannake MP-Bolagen - MP-957V Kattokan MP-P 300Z VAL - MP Bolagen Industri AB
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
14 679 40
Arkistoitu 28.10.2025 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kattokannake |
| Tuotesarja | MP-Bolagen |
| Tekninen nimi | MP-957V Kattokan MP-P 300Z VAL |
| Pitkä tuotenimi | Kattokannatin MP-957V valkoinen MP-P 300 |
| GTIN-koodi | 6438269326212 |
| Toimittajan tuotekoodi | MP-957V |
| Toimittaja | Legrand Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | MP Bolagen Industri AB |
| Tuoteryhmä | 14 Kaapelitiet |
Kattokannatin tyyppi MP-P
Jos tarvitaan vielä tukevampaa kannatinta, käytä kattokannatinta tyyppi MP-V.
Jos tarvitaan vielä tukevampaa kannatinta, käytä kattokannatinta tyyppi MP-V.
...
| ETIM-luokka | Kaapelitiejärjestelmä kattokannake (EC000082) |
|---|---|
| Pituus (mm) | 300 |
| Profiilin leveys (mm) | 35 |
| Profiilin korkeus (mm) | 14 |
| Malli / Tyyppi | U-profiili (EV003737) |
| Soveltuu piirin jatkuvuuden säilymiseen | Kyllä |
| Materiaali | teräs (EV000179) |
| Ruostumaton teräs, peitattu | Ei |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Pinnan suojaus | kuumasinkitty (jatkuva) ja pinnoitettu (EV006901) |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| RAL-numero | 9010 |
| Paino (kg) | 0,432 |
| UNSPSC-koodi | 39121200 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S1103 , S1403 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6438269326212 |
| Toimittajan tuotekoodi | MP-957V |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kaapelitiejärjestelmä kattokannake (EC000082) |
| Pituus (syvyys) | 300 mm |
|---|---|
| Korkeus | 40 mm |
| Leveys | 145 mm |
| Paino | 0,432 kg |
| Tilavuus | 1,740 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 300 mm | 40 mm | 145 mm | 0,432 kg | 1,740 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 300 mm |
| Korkeus | 40 mm |
| Leveys | 145 mm |
| Paino | 0,432 kg |
| Tilavuus | 1,740 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 73089099 |
| Julkaisupäivämäärä | 15.01.2016 |
| Muutospäivä | 29.10.2025 |
| Arkistointipäivä | 28.10.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Ceiling pendant MP-P | - |
| Svenska | Takpendel MP-P | - |



