Päätykappale electraplan.UK - UKE19038 UK190x38 FE - Hager
| Sähkönumero | 14 760 28 |
|---|---|
| Yleisnimi | Päätykappale |
| Tuotesarja | electraplan.UK |
| Tekninen nimi | UKE19038 UK190x38 FE |
| Pitkä tuotenimi | Päätykappale kanavalle UK 190x38mm teräksestä |
| GTIN-koodi | 4012002238752 |
| Toimittajan tuotekoodi | UKE190380 |
| Toimittaja | UTU Oy verified |
| Tuotemerkki | Hager |
| Tuoteryhmä | 14 Kaapelitiet |
Lattiavaluun uppoasennettava lattiakanavajärjestelmä electraplan.UK on nopea ja helppo asentaa ja sopii monipuolisesti erityyppisiin valettaviin lattiapintoihin. Lattiakanavatarvikkeet ja valurasiat on valmistettu galvanoidusta teräksesti, joka on optimaalinen ratkaisu korroosiota vastaan, kiinnitettäessä kanava alapohjaan. Kanavaprofiilin kansi on avattavissa ennen valua, jolloin suuret kaapelimassat voidaan asettaa kanavaan helposti ylhäältä päin eikä niitä tarvitse vetää kanavan sisään. Tasoitevalu valetaan valurasioiden ylätasoon asti siten että uppoasennettavat kanavat peittyvät kokonaan.
Lattiavaluun uppoasennettava lattiakanavajärjestelmä electraplan.UK on nopea ja helppo asentaa ja sopii monipuolisesti erityyppisiin valettaviin lattiapintoihin. Lattiakanavatarvikkeet ja valurasiat on valmistettu galvanoidusta teräksesti, joka on optimaalinen ratkaisu korroosiota vastaan, kiinnitettäessä kanava alapohjaan. Kanavaprofiilin kansi on avattavissa ennen valua, jolloin suuret kaapelimassat voidaan asettaa kanavaan helposti ylhäältä päin eikä niitä tarvitse vetää kanavan ...
| ETIM-luokka | Lattiakanavan päätykappale (EC001014) |
|---|---|
| Leveys (mm) | 190 |
| Korkeus (mm) | 38 |
| Soveltuu päältä avattavaan lattiakanavaan | Ei |
| Soveltuu upotetulle lattiakanavalle (suljettu) | Kyllä |
| Soveltuu kelluva-asenteiselle suljetulle lattiakanavalle | Ei |
| UNSPSC-koodi | 39121200 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S1202 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4012002238752 |
| Toimittajan tuotekoodi | UKE190380 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Lattiakanavan päätykappale (EC001014) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | 38 mm |
| Leveys | 190 mm |
| Paino | 0,050 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | - | 188 mm | 37 mm | 20 mm | 0,075 kg | 0,139 l |
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 188 mm | 37 mm | 20 mm | 0,077 kg | 0,139 l |
| Pakkauskoko 2 | BX | 20 | - | 250 mm | 100 mm | 180 mm | 1,532 kg | 4,500 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 600 | - | 1 200 mm | 530 mm | 800 mm | 70,960 kg | 508,800 l |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 188 mm |
| Korkeus | 37 mm |
| Leveys | 20 mm |
| Paino | 0,075 kg |
| Tilavuus | 0,139 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 188 mm |
| Korkeus | 37 mm |
| Leveys | 20 mm |
| Paino | 0,077 kg |
| Tilavuus | 0,139 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 20 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 250 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Leveys | 180 mm |
| Paino | 1,532 kg |
| Tilavuus | 4,500 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 600 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 530 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 70,960 kg |
| Tilavuus | 508,800 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | ENISO14025:2006 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | HAGE-01458-V01.01-EN |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 20 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 18.12.2030 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 73269098 |
| Julkaisupäivämäärä | 02.01.2014 |
| Muutospäivä | 12.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | End piece | UKE19038 UK190x38 FE |
| Svenska | Ändstycke | UKE19038 UK190x38 FE |





