Liitäntärasia - AP7.1, Ø115mm VAL IP44 HF - ABB Smart Buildings
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 16 125 18 |
|---|---|
| Yleisnimi | Liitäntärasia |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | AP7.1, Ø115mm VAL IP44 HF |
| Pitkä tuotenimi | - |
| GTIN-koodi | 6410016125187 |
| Toimittajan tuotekoodi | AP7.1 |
| Toimittaja | ABB Oy verified |
| Tuotemerkki | ABB Smart Buildings |
| Tuoteryhmä | 16 Pinnalliset jako- ja liitäntärasiat |
Pintarasiat
Jakorasia AP7.1 (2,5 mm², 440 V, kotelointiluokka IP44) on kiinteillä, pehmeillä kalvotiivisteillä (10 kpl sivussa, 2 kpl pohjassa) varustettu jäykkärunkoinen rasia. Rasian kansi on varustettu vedonpoistajalla ja kalvotiivisteellä (Ø 9 22 mm).
Jakorasia AP7.1 (2,5 mm², 440 V, kotelointiluokka IP44) on kiinteillä, pehmeillä kalvotiivisteillä (10 kpl sivussa, 2 kpl pohjassa) varustettu jäykkärunkoinen rasia. Rasian kansi on varustettu vedonpoistajalla ja kalvotiivisteellä (Ø 9 22 mm).
...
| ETIM-luokka | Jako-/kojerasia pinta-asennukseen (EC002600) |
|---|---|
| Varusteena | ei ole (EV000494) |
| Muoto | pyöreä (EV000167) |
| Asennustapa | yleisasennus (EV000028) |
| Sopii putken halkaisijalle | 16/20 mm (EV023376) |
| Läpivienti takana | Kyllä |
| Pituus (mm) | 61 |
| Leveys (mm) | 115 |
| Syvyys (mm) | 115 |
| Halkaisija (mm) | 115 |
| Laajennettavissa | Ei |
| Läpivientien lukumäärä | 12 |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Pinnan suojaus | käsittelemätön (EV006034) |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) |
| Suojavaruste | ruuvattu (EV000115) |
| Kannen muoto | sileä kansi (EV009654) |
| Valutiivis | Ei |
| Sisältää valukomponentin | Ei |
| Sinetöitävissä | Ei |
| Nimellinen eristysjännite, Ui (V) | 400 |
| Suojauksella | Ei |
| Säänkestävä | Kyllä |
| Käyttölämpötila (°C) | -15 - 60 |
| Räjähdystestattu versio | Ei |
| Läpinäkyvä kansi | Ei |
| Maa-asennus | Ei |
| Vedenalainen asennus | Ei |
| Malli / Tyyppi | liitosrasia (EV010584) |
| Käyttölämpötila (°C) | 15 Poistettu |
| Suojakansi | läpinäkymätön (EV009954) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121303 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410016125187 |
| Toimittajan tuotekoodi | AP7.1 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 2TKA140009G1 |
| ETIM-luokka | Jako-/kojerasia pinta-asennukseen (EC002600) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 50 | - | 540 mm | 290 mm | 440 mm | 7,035 kg | 68,904 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 50 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | - | 50 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | - | 600 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 50 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 540 mm |
| Korkeus | 290 mm |
| Leveys | 440 mm |
| Paino | 7,035 kg |
| Tilavuus | 68,904 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 50 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 50 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 600 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 39259080 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.10.1998 |
| Muutospäivä | 23.04.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Connection box | - |
| Svenska | Fördelningsdosa | - |







