Kalvotiiviste SNI - SNI M20 Kalvotiiviste - Spelsberg
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 17 362 41 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kalvotiiviste |
| Tuotesarja | SNI |
| Tekninen nimi | SNI M20 Kalvotiiviste |
| Pitkä tuotenimi | Porraskalvotiiviste M20, harmaa, Ø 5-16mm kaapeleille |
| GTIN-koodi | 4013902859986 |
| Toimittajan tuotekoodi | 21642001 |
| Toimittaja | Spelsberg Oy verified |
| Tuotemerkki | Spelsberg |
| Tuoteryhmä | 17 Tiivistystarvikkeet |
Porraskalvotiiviste suljetulla kalvolla, leikattavissa irti useammassa tasossa, termoplastinen elastomeeri.
...
| ETIM-luokka | Läpivientitiiviste (EC000451) |
|---|---|
| Nimellishalkaisija (mm) | 20 |
| Sopii tiivistysvälille (mm) | 5 - 16 |
| Seinämän paksuus (mm) | 1,5 - 4,5 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP55 (EV006420) |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Vedonpoistin | Ei |
| RAL-numero | 7035 |
| UNSPSC-koodi | 39121311 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4013902859986 |
| Toimittajan tuotekoodi | 21642001 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 53616 |
| ETIM-luokka | Läpivientitiiviste (EC000451) |
| Pituus (syvyys) | 25 mm |
|---|---|
| Korkeus | 17 mm |
| Leveys | 25 mm |
| Paino | 0,003 kg |
| Tilavuus | 0,011 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | NPL |
| Muunnoskerroin | 100 |
| Pienin myyntierä | 100 |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 100 | 4013902353620 | 83 mm | 165 mm | 115 mm | 0,274 kg | 1,575 l |
| Pakkauskoko 1 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | - | 600 | - | 357 mm | 132 mm | 260 mm | 1,847 kg | 12,252 l |
| Pakkauskoko 4 | - | 64 800 | - | 1 200 mm | 1 670 mm | 800 mm | 203,220 kg | 1 603,200 l |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | 4013902353620 |
| Pituus (syvyys) | 83 mm |
| Korkeus | 165 mm |
| Leveys | 115 mm |
| Paino | 0,274 kg |
| Tilavuus | 1,575 l |
Pakkauskoko 1
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 600 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 357 mm |
| Korkeus | 132 mm |
| Leveys | 260 mm |
| Paino | 1,847 kg |
| Tilavuus | 12,252 l |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 64 800 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 670 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 203,220 kg |
| Tilavuus | 1 603,200 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 39269097 |
| Julkaisupäivämäärä | 09.01.2003 |
| Muutospäivä | 05.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Membrane gasket | Stepped nipple SNI M20 |
| Svenska | Membranpackning | - |





