Haaroitusliitin Ensto Clampo Pro - Haaroitusliitin, harmaa 150mm² - Ensto
| Sähkönumero | 19 330 80 |
|---|---|
| Yleisnimi | Haaroitusliitin |
| Tuotesarja | Ensto Clampo Pro |
| Tekninen nimi | Haaroitusliitin, harmaa 150mm² |
| Pitkä tuotenimi | Haaroitusliitin, harmaa, Al/Cu 25-150 mm² |
| GTIN-koodi | 6418677192005 |
| Toimittajan tuotekoodi | KE68 |
| Toimittaja | Legrand Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Ensto |
| Tuoteryhmä | 19 Sisäjohtoliittimet |
Ensto Clampo Pro on kattava yleisliitinsarja, joka sopii 2,5240 mm²:n alumiini- ja kuparijohtimille.
...
| ETIM-luokka | Läpikytkentäriviliitin (EC000897) |
|---|---|
| Liitäntävalmiin hienolankaisen johtimen poikkipinta-ala ilman kaapelipäätettä (mm²) | 95 - 120 |
| Liitäntävalmiin hienolankaisen johtimen poikkipinta-ala kaapelipäätteellä (mm²) | 25 - 120 |
| Liitettävä johdinpoikkipinta-ala, monisäikeinen (mm²) | 25 - 150 |
| Mitoitusvirta In (A) | 580 |
| Nimellisjännite (V) | 800 |
| Kaapeliliitännän tyyppi 1 | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Kaapeliliitännän tyyppi 2 | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Kerrosten lukumäärä | 1 |
| Kontaktien määrä per kerros | 4 |
| Asennustapa | DIN-kisko 35 mm (EV005503) |
| Rungon eristysmateriaali | kestomuovi (EV000403) |
| Käyttölämpötila-alue (°C) | -5 - 80 |
| Räjähdystestattu versio 'Ex e' | Ei |
| Sulkulaatta vaaditaan | Ei |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| Sisäisesti yhdistettyjä kerroksia | Ei |
| Leveys (mm) | 51,5 |
| Korkeus (mm) | 59 |
| Syvyys (mm) | 95 |
| Soveltuu johdinmateriaalille | alumiini/kupari (EV007088) |
| Materiaalin paloluokitus UL94 | V2 (EV004431) |
| Liitinten sijainti | sivuttain (EV001224) Poistettu |
| Materiaalin paloluokitus UL94 | V2 (EV004431) Poistettu |
| Leveys/moduulimitta (mm) | 51,5 Poistettu |
| Korkeus pienimmällä mahdollisella asennuskorkeudella (mm) | 59 Poistettu |
| Pituus (mm) | 95 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121400 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222 , S2228 , S2472 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 2673576 |
| Sähkönumero NO | 1261848 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6418677192005 |
| Toimittajan tuotekoodi | KE68 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Läpikytkentäriviliitin (EC000897) |
| Pituus (syvyys) | 95 mm |
|---|---|
| Korkeus | 59 mm |
| Leveys | 52 mm |
| Paino | 0,207 kg |
| Tilavuus | 0,289 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 30 | - | 383 mm | 131 mm | 258 mm | 6,430 kg | 12,945 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 1 890 | - | 1 200 mm | 1 067 mm | 800 mm | 411,000 kg | 1 024,320 l |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 30 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 383 mm |
| Korkeus | 131 mm |
| Leveys | 258 mm |
| Paino | 6,430 kg |
| Tilavuus | 12,945 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 890 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 067 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 411,000 kg |
| Tilavuus | 1 024,320 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 2.84 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | LGRP-02010-V01.01-EN |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 1.89 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 01.10.2029 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | EE |
| Tullinimike | 85369010 |
| Julkaisupäivämäärä | 08.12.2000 |
| Muutospäivä | 14.04.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Clampo Pro terminal | Tapping block, grey, 150mm² |
| Svenska | Clampo Pro-universalklämma | Förgreningsklämma, grå, 150mm² |





