Kytkentäsilta - 4-nap. lev. 6mm, D2.5/6.D… - TE / ABB Entrelec -liittimet
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
19 662 35
Arkistoitu 09.06.2025 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kytkentäsilta |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 4-nap. lev. 6mm, D2.5/6.D… |
| Pitkä tuotenimi | 4-nap. lev. 6mm, D2.5/6.D… |
| GTIN-koodi | 3472591780260 |
| Toimittajan tuotekoodi | BJD6.4 |
| Toimittaja | Finn Electric Oy verified |
| Tuotemerkki | TE / ABB Entrelec -liittimet |
| Tuoteryhmä | 19 Sisäjohtoliittimet |
Ruuviriviliittimet
SNA-sarjan ruuviliittimet on kehitetty 50 vuoden kokemuksen tuloksena ja saatavilla on useita kokoja, värejä ja asennusvaihtoehtoja.
Edut
SNA-sarjan ruuviliittimet on kehitetty 50 vuoden kokemuksen tuloksena ja saatavilla on useita kokoja, värejä ja asennusvaihtoehtoja.
Edut
- Vähemmän huolto- ja vianmääritystoimenpiteitä riviliittimen lukittuessa kiskoon.
- Lukittu ruuvi takaa turvallisuuden.
- Liittimen hyvä kiristysvoiman suojaus parantaa luotettavuutta ja vähentää huoltotoimenpiteiden tarvetta
- Eäsymmetrinen rakenne ehkäisee asennus- ja kytkentävirheitä
- Asennuksen joustavuutta lisäävät ylimääräiset asennusvaihtoehdot, kuten TS32-kisko, -keskus tai -levy
- Valmiiksi kootut kokonaisuudet lyhentävät asennusaikaa 50 %
- Ruuvityyppiset siltausliittimet estävät väärinasennukset tai muutokset
- Liitäntäkapasiteetti 0,2–240 mm²
- Toiminnot: läpisyöttö, maadoitus, erotus, sulake, yksi-, kaksi- tai kolmikerroksinen, testaus ja mittaus
- Luotettava teräslukitus
Ruuviriviliittimet
SNA-sarjan ruuviliittimet on kehitetty 50 vuoden kokemuksen tuloksena ja saatavilla on useita kokoja, värejä ja asennusvaihtoehtoja.
Edut
SNA-sarjan ruuviliittimet on kehitetty 50 vuoden kokemuksen tuloksena ja saatavilla on useita kokoja, värejä ja asennusvaihtoehtoja.
Edut
- Vähemmän huolto- ja vianmääritystoimenpiteitä riviliittimen lukittuessa kiskoon.
- Lukittu ruuvi takaa turvallisuuden.
- Liittimen hyvä kiristysvoiman suojaus parantaa luotettavuutta ja vähentää huoltotoimenpiteiden tarvetta
- Eäsymmetrinen rakenne ehkäisee asennus- ja kytke...
| ETIM-luokka | Kytkentäsilta (EC000489) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | ristiinkytkentä (EV005490) |
| Silloitettujen kontaktien määrä | 4 |
| Räjähdystestattu versio 'Ex e' | Ei |
| Mitoitusvirta In (A) | 24 |
| Eristetty | Ei |
| Kosketussuojalla | Ei |
| Asennustapa | ruuvattava (EV001790) |
| Moduulijako (mm) | 6 |
| Väri | muu (EV000154) |
| UNSPSC-koodi | 39121400 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222 , S2228 , S2439 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3472591780260 |
| Toimittajan tuotekoodi | BJD6.4 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 1SNA178026R2700 |
| ETIM-luokka | Kytkentäsilta (EC000489) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 0,002 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | - | 200 mm | 5 mm | 155 mm | 0,020 kg | 0,155 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 200 mm |
| Korkeus | 5 mm |
| Leveys | 155 mm |
| Paino | 0,020 kg |
| Tilavuus | 0,155 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FR |
| Tullinimike | 85369010 |
| Julkaisupäivämäärä | 03.11.2003 |
| Muutospäivä | 10.06.2025 |
| Arkistointipäivä | 09.06.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Jumper bar | SILTAUS, 4 NAP |
| Svenska | Kontaktbro | - |
