Riviliitin - ZDUA 2.5-2 - Weidmüller
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
19 714 94
Arkistoitu 07.01.2021 |
|---|---|
| Yleisnimi | Riviliitin |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | ZDUA 2.5-2 |
| Pitkä tuotenimi | Feed-through terminal block, Tension clamp connection, 2.5 mm², 500 V, 24 A, Number of connections: 2, Number of levels: 1, Number of potentials per tier: 1, Wemid, TS 15, Dark Beige, |
| GTIN-koodi | 4008190376789 |
| Toimittajan tuotekoodi | 1720920000 |
| Toimittaja | Weidmüller Suomi verified |
| Tuotemerkki | Weidmüller |
| Tuoteryhmä | 19 Sisäjohtoliittimet |
| ETIM-luokka | Läpikytkentäriviliitin (EC000897) |
|---|---|
| Liitäntävalmiin hienolankaisen johtimen poikkipinta-ala ilman kaapelipäätettä (mm²) | 0,5 - 2,5 |
| Liitäntävalmiin hienolankaisen johtimen poikkipinta-ala kaapelipäätteellä (mm²) | 0,5 - 1,5 |
| Liitettävä johdinpoikkipinta-ala, yksisäikeinen (mm²) | 0,5 - 4 |
| Mitoitusvirta In (A) | 24 |
| Nimellisjännite (V) | 500 |
| Kaapeliliitännän tyyppi 1 | jousiliitäntä (EV005752) |
| Kerrosten lukumäärä | 1 |
| Kontaktien määrä per kerros | 2 |
| Asennustapa | DIN-kisko 15 mm (EV005504) |
| Rungon eristysmateriaali | kestomuovi (EV000403) |
| Käyttölämpötila-alue (°C) | -50 - 120 |
| Räjähdystestattu versio 'Ex e' | Kyllä |
| Sulkulaatta vaaditaan | Kyllä |
| Väri | beige (EV000279) |
| Sisäisesti yhdistettyjä kerroksia | Ei |
| Liitinten sijainti | ylhäällä (EV000644) Poistettu |
| Materiaalin paloluokitus UL94 | V0 (EV004429) Poistettu |
| Leveys/moduulimitta (mm) | 5,1 Poistettu |
| Korkeus pienimmällä mahdollisella asennuskorkeudella (mm) | 30 Poistettu |
| Pituus (mm) | 35 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121400 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222 , S2228 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4008190376789 |
| Toimittajan tuotekoodi | 1720920000 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Läpikytkentäriviliitin (EC000897) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | NPL |
| Muunnoskerroin | 100 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 mm | 1 mm | 1 mm | 1,000 kg | 1,000 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 100 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | - | 100 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 mm |
| Korkeus | 1 mm |
| Leveys | 1 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 1,000 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CZ |
| Tullinimike | 85369010 |
| Julkaisupäivämäärä | 17.01.2007 |
| Muutospäivä | 07.01.2021 |
| Arkistointipäivä | 07.01.2021 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Terminal block | ZDUA 2.5-2 |
| Svenska | Distributionsplint | ZDUA 2.5-2 |



