Merkintätarvike Linergy - Merkintäkaulus 3-5mm² - Schneider Electric
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
19 723 99
Arkistoitu 22.05.2025 |
|---|---|
| Yleisnimi | Merkintätarvike |
| Tuotesarja | Linergy |
| Tekninen nimi | Merkintäkaulus 3-5mm² |
| Pitkä tuotenimi | Merkintäkaulus 3-5mm² johtimelle |
| GTIN-koodi | 3606480535277 |
| Toimittajan tuotekoodi | NSYTRABCV35 |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 19 Sisäjohtoliittimet |
Linergy TR riviliittimet
Täydellinen valikoima liitinlistoja (Linergy TR ja DIN-kisko) helpottamaan asennusta
• Linergy TRR -jousiliitinlistat: nopea ja helppo, hyvin tärinää kestävä ratkaisu; laaja varustevalikoima
• Linergy TRV -ruuviliitinlistat: Useimpiin kohteisiin sopiva liitinratkaisu; laaja toimintovalikoima, runsaasti poikkileikkauksia kautta maailman jo vuosia käytettyjä komponentteja
• Linergy TRP push-in-liitinlistat: Kun tarvitset nopean ja innovatiivisen kytkentätekniikan, nopea asentaa, kestää hyvin tärinää ja iskuja
Varusteet Linergy TR -liitinlistoja varten
Saatavana yhtenäinen varustevalikoima kaikkia kytkentäteknologoita varten. Silloitus, etiketit ja testausvarusteet on standardoitu ja auttavat alentamaan logistiikkakustannuksia.
Tärkeimmät edut:
Linergy TR -liitinryhmät ovat ihanteellisia teollisuusprosesseihin ja sinne missä energiaa käytetään, ekstraktio-, generointi-, siirto- tai jakeluprosesseissa .
Tarkoitettu erikois- ja yleiskäyttöisiin kytkinkojeisiin kuten:
Täydellinen valikoima liitinlistoja (Linergy TR ja DIN-kisko) helpottamaan asennusta
• Linergy TRR -jousiliitinlistat: nopea ja helppo, hyvin tärinää kestävä ratkaisu; laaja varustevalikoima
• Linergy TRV -ruuviliitinlistat: Useimpiin kohteisiin sopiva liitinratkaisu; laaja toimintovalikoima, runsaasti poikkileikkauksia kautta maailman jo vuosia käytettyjä komponentteja
• Linergy TRP push-in-liitinlistat: Kun tarvitset nopean ja innovatiivisen kytkentätekniikan, nopea asentaa, kestää hyvin tärinää ja iskuja
Varusteet Linergy TR -liitinlistoja varten
Saatavana yhtenäinen varustevalikoima kaikkia kytkentäteknologoita varten. Silloitus, etiketit ja testausvarusteet on standardoitu ja auttavat alentamaan logistiikkakustannuksia.
Tärkeimmät edut:
- Nopea ja helppo asennus
- Useita liitosvaihtoehtoja
- Kansainvälisten standardien ja RoHS-direktiivin mukaisia
- Plug-in-silloitus kaikille teknologioille
- Painettava liitin on 50 % nopeampi kuin ruuviliitin
Linergy TR -liitinryhmät ovat ihanteellisia teollisuusprosesseihin ja sinne missä energiaa käytetään, ekstraktio-, generointi-, siirto- tai jakeluprosesseissa .
Tarkoitettu erikois- ja yleiskäyttöisiin kytkinkojeisiin kuten:
- Spacial-kaapit SF, SM, S3D ja SBM-teollisuuskaapit
- Thalassa-kaapit PLM, PLA sekä eristävät kaapit TBP ja TBS
- Prisma-kaapit
Linergy TR riviliittimet
Täydellinen valikoima liitinlistoja (Linergy TR ja DIN-kisko) helpottamaan asennusta
• Linergy TRR -jousiliitinlistat: nopea ja helppo, hyvin tärinää kestävä ratkaisu; laaja varustevalikoima
• Linergy TRV -ruuviliitinlistat: Useimpiin kohteisiin sopiva liitinratkaisu; laaja toimintovalikoima, runsaasti poikkileikkauksia kautta maailman jo vuosia käytettyjä komponentteja
• Linergy TRP push-in-liitinlistat: Kun tarvitset nopean...
Täydellinen valikoima liitinlistoja (Linergy TR ja DIN-kisko) helpottamaan asennusta
• Linergy TRR -jousiliitinlistat: nopea ja helppo, hyvin tärinää kestävä ratkaisu; laaja varustevalikoima
• Linergy TRV -ruuviliitinlistat: Useimpiin kohteisiin sopiva liitinratkaisu; laaja toimintovalikoima, runsaasti poikkileikkauksia kautta maailman jo vuosia käytettyjä komponentteja
• Linergy TRP push-in-liitinlistat: Kun tarvitset nopean...
| ETIM-luokka | Merkintätarvike kaapelille (EC001530) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | muu (EV000154) |
| Tyyppi | keskivahva (seinämä) (EV009930) |
| Hammastus | ei ole (EV000494) |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Johtimen halkaisija (mm) | 2,8 - 5 |
| Kaapelin halkaisija (mm) | 2,8 - 5 |
| Pituus (mm) | 16 |
| Leveys (mm) | 15 |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| Tilaa merkinnälle | Kyllä |
| Merkintä | muu (EV000154) |
| Asennustapa | napsautettava (EV007635) |
| Läpinäkyvä | Ei |
| Heijastava | Ei |
| UNSPSC-koodi | 55121723 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 2916046 |
| Sähkönumero NO | 1234550 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3606480535277 |
| Toimittajan tuotekoodi | NSYTRABCV35 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Merkintätarvike kaapelille (EC001530) |
| Pituus (syvyys) | 16 mm |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | 15 mm |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 500 | - | 170 mm | 150 mm | 50 mm | 1,000 kg | 1,275 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 500 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 170 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 50 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 1,275 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 500 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 3926909790 |
| Julkaisupäivämäärä | 07.08.2014 |
| Muutospäivä | 23.05.2025 |
| Arkistointipäivä | 22.05.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Labeling accessory | - |
| Svenska | Markeringstillbehör | Märkhylsa kabel dia 2,8-5mm |

