Painike - PAINONAPPI VAL. IP67/9 NO(S) K - Selcast
| Sähkönumero | 20 459 29 |
|---|---|
| Yleisnimi | Painike |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | PAINONAPPI VAL. IP67/9 NO(S) K |
| Pitkä tuotenimi | PAINONAPPI VALOLLA Pun. tai Vihr. IP67/9 2xPK16 NO (sulk.) KEHYSKSELLÄ Harmaa |
| GTIN-koodi | 6410020459292 |
| Toimittajan tuotekoodi | 512 346 Harmaa |
| Toimittaja | Selcast Oy verified |
| Tuotemerkki | Selcast |
| Tuoteryhmä | 20 Pinnalliset kytkimet ja merkkivalokalusteet |
Tuote tiedot:
- NO (sulkeutuva) (NC avautuva erikois tilauksena punaisena)
- 220V AC/DC
- Pun. tai Vihr. valo vakiona, mainitse jos haluatte painikkeen muissa väreissä
- 24V AC/DC NO tai NC myös saatavana erikoistilauksena puanisena.
- Palautuva, palautumaton myös saatavana
- Kotelon väritys RAL7035
- Kotelo ja kansi kestävä alumiinikotelo (silumiini)
- 75x75x61/70 (lxpxk)
- Sileä kansi tai kansi suojakehyksellä, suojakehys suojaa ulkoisilta kolhuilta
- Painike kestävää polykarbonaattia, hyvät kestävyydet kolhuja ja lämpötiloja vastaan
- PK16 holkkitiiviste, tiiviste Ø11 mm
- Kytkentä, min. 1x0,5mm² ja max. 2,5mm²
- Painonappi on sisar tuote Hätä-seis painikkeen kanssa
- Kotelo saatavana myös muissa väreissä
- NO (sulkeutuva) (NC avautuva erikois tilauksena punaisena)
- 220V AC/DC
- Pun. tai Vihr. valo vakiona, mainitse jos haluatte painikkeen muissa väreissä
- 24V AC/DC NO tai NC myös saatavana erikoistilauksena puanisena.
- Palautuva, palautumaton myös saatavana
- Kotelon väritys RAL7035
- Kotelo ja kansi kestävä alumiinikotelo (silumiini)
- 75x75x61/70 (lxpxk)
- Sileä kansi tai kansi suojakehyksellä, suojakehys suojaa ulkoisilta kolhuilta
- Painike kestävää polykarbonaattia, hyvät kestävyydet kolhuja ja lämpötiloja vastaan
- PK16 holkkitiiviste, tiiviste Ø11 mm
- Kytkentä, min. 1x0,5mm² ja max. 2,5mm²
- Painonappi on sisar tuote Hätä-seis painikkeen kanssa
- Kotelo saatavana myös muissa väreissä
Tuote tiedot:
- NO (sulkeutuva) (NC avautuva erikois tilauksena punaisena)
- 220V AC/DC
- Pun. tai Vihr. valo vakiona, mainitse jos haluatte painikkeen muissa väreissä
- 24V AC/DC NO tai NC myös saatavana erikoistilauksena puanisena.
- Palautuva, palautumaton myös saatavana
- Kotelon väritys RAL7035
- Kotelo ja kansi kestävä alumiinikotelo (silumiini)
- 75x75x61/70 ...
- NO (sulkeutuva) (NC avautuva erikois tilauksena punaisena)
- 220V AC/DC
- Pun. tai Vihr. valo vakiona, mainitse jos haluatte painikkeen muissa väreissä
- 24V AC/DC NO tai NC myös saatavana erikoistilauksena puanisena.
- Palautuva, palautumaton myös saatavana
- Kotelon väritys RAL7035
- Kotelo ja kansi kestävä alumiinikotelo (silumiini)
- 75x75x61/70 ...
| ETIM-luokka | Painonappi (EC000029) |
|---|---|
| Kokoonpano | peruselementti täyskoteloitu (EV006348) |
| Malli / Tyyppi | yksittäispainike (EV000987) |
| Käyttötapa | painonappi (EV000407) |
| Valolla | Kyllä |
| Asennustapa | pinta-asennus (EV000384) |
| Kiinnitystapa | ruuvikiinnitys (EV000717) |
| Materiaali | metalli (EV000914) |
| Materiaalin laatu | alumiini (EV000072) |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Pinnan suojaus | muu (EV000154) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| RAL-numero (vastaava) | 7035 |
| Merkintäpaikka | Kyllä |
| Sopii kotelointiluokalle (IP) | IP67 (EV006423) |
| Nimellisjännite (V) | 240 |
| Nimellisvirta (A) | 1 |
| Laitteen leveys (mm) | 95 |
| Laitteen korkeus (mm) | 95 |
| Laitteen syvyys (mm) | 70 |
| Koskettimet | 1 sulkeutuva (NO) (EV000462) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2421 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 , T3103 , T3203 , T3402 , T3404 , T3502 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410020459292 |
| Toimittajan tuotekoodi | 512 346 Harmaa |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 3D/CAD Tiedostoja löytyy |
| ETIM-luokka | Painonappi (EC000029) |
| Pituus (syvyys) | 98 mm |
|---|---|
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 95 mm |
| Paino | 0,290 kg |
| Tilavuus | 0,652 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | BX |
| Muunnoskerroin | 10 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 420 mm | 80 mm | 210 mm | 3,265 kg | 7,056 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 420 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 210 mm |
| Paino | 3,265 kg |
| Tilavuus | 7,056 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 85365011 |
| Julkaisupäivämäärä | 11.09.2015 |
| Muutospäivä | 27.09.2021 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Push-button | Signal Lamp Push-button |
| Svenska | Tryckknapp med Signalarmatur | Tryckknapp med Signalarmatur |








