Peitelevy S.1 - 3os. ALU - Hager
| Sähkönumero | 21 111 18 |
|---|---|
| Yleisnimi | Peitelevy |
| Tuotesarja | S.1 |
| Tekninen nimi | 3os. ALU |
| Pitkä tuotenimi | Peitelevy 3-osainen, S.1, alumiini matta, maalattu |
| GTIN-koodi | 4011334360407 |
| Toimittajan tuotekoodi | 10139939 |
| Toimittaja | UTU Oy verified |
| Tuotemerkki | Hager |
| Tuoteryhmä | 21 Upotettavat kytkimet ja merkkivalokalusteet |
Peitelevy 3-osainen Berker S.1, halogeenittomasta thermoplast-muovista, 55x55-keskiöllisille asennuskalusteille. Väri alumiini maalattu matta.
...
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen peitelevy/kehys (EC000007) |
|---|---|
| Yksikköjen määrä | 3 |
| Asennussuunta | vaaka ja pysty (EV000130) |
| Vaakayksiköiden määrä | 3 |
| Pysty-yksiköiden määrä | 3 |
| Vaakamoduulien määrä | 0 |
| Pystymoduulien määrä | 0 |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Materiaalin laatu | kestomuovi (EV000403) |
| Pinnan suojaus | lakattu (EV000113) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Väri | alumiini (EV000072) |
| RAL-numero (vastaava) | 9006 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Kiinnitystapa | puristusasennus (EV006428) |
| Leveys (mm) | 80,5 |
| Korkeus (mm) | 223,5 |
| Syvyys (mm) | 9,5 |
| Upotusleveys (mm) | 56 |
| Upotuskorkeus (mm) | 56 |
| Asennusaukon koko (mm) | 0 |
| Iskunkestävyysluokka | IK05 (EV006811) |
| Soveltuu uppoasennukseen | Kyllä Poistettu |
| Tasapintainen malli | Ei Poistettu |
| Katkaisijoiden määrä | 3 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121300 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2421 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 , T3103 , T3203 , T3402 , T3404 , T3405 , T3502 , T3504 , T3505 , T3706 , T3707 , T3708 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | 1401208 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011334360407 |
| Toimittajan tuotekoodi | 10139939 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen peitelevy/kehys (EC000007) |
| Pituus (syvyys) | 10 mm |
|---|---|
| Korkeus | 81 mm |
| Leveys | 223 mm |
| Paino | 0,015 kg |
| Tilavuus | 0,171 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | - | 81 mm | 10 mm | 224 mm | 0,040 kg | 0,181 l |
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 10 mm | 241 mm | 85 mm | 0,015 kg | 0,205 l |
| Pakkauskoko 2 | BX | 10 | - | 241 mm | 89 mm | 103 mm | 0,395 kg | 2,209 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 81 mm |
| Korkeus | 10 mm |
| Leveys | 224 mm |
| Paino | 0,040 kg |
| Tilavuus | 0,181 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 10 mm |
| Korkeus | 241 mm |
| Leveys | 85 mm |
| Paino | 0,015 kg |
| Tilavuus | 0,205 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 241 mm |
| Korkeus | 89 mm |
| Leveys | 103 mm |
| Paino | 0,395 kg |
| Tilavuus | 2,209 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | ENISO14025:2010 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85389099 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.02.2014 |
| Muutospäivä | 24.01.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Frame | 3f flat ALU |
| Svenska | Ram | 3f låg ALU |






