Peitelevy R.1 - 2os. An-Al/MUS - Hager
| Sähkönumero | 21 113 13 |
|---|---|
| Yleisnimi | Peitelevy |
| Tuotesarja | R.1 |
| Tekninen nimi | 2os. An-Al/MUS |
| Pitkä tuotenimi | Peitelevy 2-osainen, R.1, alumiini/musta kiiltävä |
| GTIN-koodi | 4011334392651 |
| Toimittajan tuotekoodi | 10122184 |
| Toimittaja | UTU Oy verified |
| Tuotemerkki | Hager |
| Tuoteryhmä | 21 Upotettavat kytkimet ja merkkivalokalusteet |
Peitelevy 2-osainen Berker R.1, aitomateriaalipinta anodisoidusta alumiinista, pohjalevy halogeenittomasta thermoplast muovista, väri musta kiiltävä.
...
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen peitelevy/kehys (EC000007) |
|---|---|
| Yksikköjen määrä | 2 |
| Asennussuunta | vaaka ja pysty (EV000130) |
| Vaakayksiköiden määrä | 2 |
| Pysty-yksiköiden määrä | 2 |
| Vaakamoduulien määrä | 0 |
| Pystymoduulien määrä | 0 |
| Materiaali | metalli (EV000914) |
| Materiaalin laatu | alumiini (EV000072) |
| Pinnan suojaus | käsittelemätön (EV006034) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Väri | alumiini (EV000072) |
| RAL-numero (vastaava) | 9006 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Kiinnitystapa | puristusasennus (EV006428) |
| Leveys (mm) | 80,7 |
| Korkeus (mm) | 152,2 |
| Syvyys (mm) | 9,9 |
| Upotusleveys (mm) | 0 |
| Upotuskorkeus (mm) | 0 |
| Asennusaukon koko (mm) | 52 |
| Iskunkestävyysluokka | IK05 (EV006811) |
| Soveltuu uppoasennukseen | Kyllä Poistettu |
| Tasapintainen malli | Ei Poistettu |
| Katkaisijoiden määrä | 2 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121300 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2421 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 , T3103 , T3203 , T3402 , T3404 , T3405 , T3502 , T3504 , T3505 , T3706 , T3707 , T3708 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011334392651 |
| Toimittajan tuotekoodi | 10122184 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen peitelevy/kehys (EC000007) |
| Pituus (syvyys) | 10 mm |
|---|---|
| Korkeus | 81 mm |
| Leveys | 152 mm |
| Paino | 0,077 kg |
| Tilavuus | 0,122 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | - | 81 mm | 10 mm | 152 mm | 0,077 kg | 0,123 l |
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 161 mm | 95 mm | 15 mm | 0,077 kg | 0,229 l |
| Pakkauskoko 2 | BX | 10 | - | 160 mm | 98 mm | 103 mm | 0,829 kg | 1,615 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 3 000 | - | 1 200 mm | - | 800 mm | - | - |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 81 mm |
| Korkeus | 10 mm |
| Leveys | 152 mm |
| Paino | 0,077 kg |
| Tilavuus | 0,123 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 161 mm |
| Korkeus | 95 mm |
| Leveys | 15 mm |
| Paino | 0,077 kg |
| Tilavuus | 0,229 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 160 mm |
| Korkeus | 98 mm |
| Leveys | 103 mm |
| Paino | 0,829 kg |
| Tilavuus | 1,615 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 3 000 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | - |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 1.18 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | 0 |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 0.0725 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | -0.135 |
| GWP-luvun laskentastandardi | ENISO14025:2006 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | HAGE-01369-V01.01-EN |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 12.987 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 23.06.2030 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85389099 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.02.2014 |
| Muutospäivä | 07.05.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Frame | 2f An-Al/black |
| Svenska | Ram | 2f An-Al/svart |






