Peitelevy K.5 - 1os. 136mm RST - Hager
| Sähkönumero | 21 117 31 |
|---|---|
| Yleisnimi | Peitelevy |
| Tuotesarja | K.5 |
| Tekninen nimi | 1os. 136mm RST |
| Pitkä tuotenimi | Peitelevy 1-osainen KNX-pain., K.5, ruostumaton teräs |
| GTIN-koodi | 4011334282853 |
| Toimittajan tuotekoodi | 13097004 |
| Toimittaja | UTU Oy verified |
| Tuotemerkki | Hager |
| Tuoteryhmä | 21 Upotettavat kytkimet ja merkkivalokalusteet |
Peitelevy Berker K.5, 1-osainen 4-vipuiselle KNX-painikkeelle, pinnan aitomateriaali ruostumaton teräs
...
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen peitelevy/kehys (EC000007) |
|---|---|
| Yksikköjen määrä | 1 |
| Asennussuunta | pystysuora (EV001302) |
| Vaakayksiköiden määrä | 1 |
| Pysty-yksiköiden määrä | 1 |
| Vaakamoduulien määrä | 0 |
| Pystymoduulien määrä | 0 |
| Materiaali | metalli (EV000914) |
| Materiaalin laatu | ruostumaton teräs (RST) (EV000294) |
| Pinnan suojaus | muu (EV000154) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Väri | ruostumaton teräs (RST) (EV000294) |
| RAL-numero (vastaava) | 9022 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Kiinnitystapa | puristusasennus (EV006428) |
| Leveys (mm) | 87 |
| Korkeus (mm) | 136,3 |
| Syvyys (mm) | 9,9 |
| Upotusleveys (mm) | 70,5 |
| Upotuskorkeus (mm) | 111,1 |
| Asennusaukon koko (mm) | 0 |
| Iskunkestävyysluokka | IK05 (EV006811) |
| Soveltuu uppoasennukseen | Kyllä Poistettu |
| Tasapintainen malli | Ei Poistettu |
| Katkaisijoiden määrä | 1 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121300 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2421 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 , T3103 , T3203 , T3402 , T3404 , T3405 , T3502 , T3504 , T3505 , T3706 , T3707 , T3708 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011334282853 |
| Toimittajan tuotekoodi | 13097004 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen peitelevy/kehys (EC000007) |
| Pituus (syvyys) | 10 mm |
|---|---|
| Korkeus | 136 mm |
| Leveys | 87 mm |
| Paino | 0,065 kg |
| Tilavuus | 0,117 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | - | 87 mm | 10 mm | 136 mm | 0,065 kg | 0,118 l |
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 161 mm | 13 mm | 95 mm | 0,008 kg | 0,199 l |
| Pakkauskoko 2 | BX | 1 | - | 168 mm | 23 mm | 95 mm | 0,083 kg | 0,367 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 2 680 | - | 1 200 mm | - | 800 mm | - | - |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 87 mm |
| Korkeus | 10 mm |
| Leveys | 136 mm |
| Paino | 0,065 kg |
| Tilavuus | 0,118 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 161 mm |
| Korkeus | 13 mm |
| Leveys | 95 mm |
| Paino | 0,008 kg |
| Tilavuus | 0,199 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 168 mm |
| Korkeus | 23 mm |
| Leveys | 95 mm |
| Paino | 0,083 kg |
| Tilavuus | 0,367 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 2 680 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | - |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | ENISO14025:2010 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | N/A |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 15.385 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85389099 |
| Julkaisupäivämäärä | 16.05.2014 |
| Muutospäivä | 09.02.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Frame | 1fold 136mm RST |
| Svenska | Ram | 1f 136mm RST |





