Peitelevy - LSZero3 kipsikehys 2-os 3mm - JUNG
| Sähkönumero | 21 135 38 |
|---|---|
| Yleisnimi | Peitelevy |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | LSZero3 kipsikehys 2-os 3mm |
| Pitkä tuotenimi | LS Zero-3 kipsikehys 2-osainen 3mm |
| GTIN-koodi | 4011377150867 |
| Toimittajan tuotekoodi | PA982G125-3 |
| Toimittaja | Jung Nordic AB |
| Tuotemerkki | JUNG |
| Tuoteryhmä | 21 Upotettavat kytkimet ja merkkivalokalusteet |
LS Zero -tuotteilla asennuskalusteet upotetaan tyylikkäästi seinän tai kalusteen pinnan tasoon.
Pelkkää LS Zero -peitelevyä ja kojerasiaa käytetään kun sähkökalusteita asennetaan esim. keittiö- tai kylpyhuonekalusteisiin.
Kipsilevy- ja kiviseinässä käytetään kojerasian päällä sekä LS Zero -peitelevyä että LS Zero-0 -kipsikehystä.
LS Zero-3 -kipsikehyksellä LS Zero -peitelevy asettuu 3 mm tason yläpuolelle.
Pelkkää LS Zero -peitelevyä ja kojerasiaa käytetään kun sähkökalusteita asennetaan esim. keittiö- tai kylpyhuonekalusteisiin.
Kipsilevy- ja kiviseinässä käytetään kojerasian päällä sekä LS Zero -peitelevyä että LS Zero-0 -kipsikehystä.
LS Zero-3 -kipsikehyksellä LS Zero -peitelevy asettuu 3 mm tason yläpuolelle.
...
| ETIM-luokka | Korotusrengas (EC000115) |
|---|---|
| Korotuskorkeus (mm) | 12,5 |
| Pituus (mm) | 201 |
| Leveys (mm) | 130 |
| Muoto | suorakulmainen (EV000220) |
| Suojakannella | Ei |
| Käyttökohde | muu (EV000154) |
| Asennustapa | uppoasennus (EV000383) |
| Korotusrengas | Ei |
| UNSPSC-koodi | 39121300 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2421 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 , T3103 , T3203 , T3402 , T3404 , T3405 , T3502 , T3504 , T3505 , T3706 , T3707 , T3708 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011377150867 |
| Toimittajan tuotekoodi | PA982G125-3 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Korotusrengas (EC000115) |
| Pituus (syvyys) | 13 mm |
|---|---|
| Korkeus | 201 mm |
| Leveys | 130 mm |
| Paino | 0,270 kg |
| Tilavuus | 0,327 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 245 mm | 40 mm | 165 mm | 0,320 kg | 1,617 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 245 mm |
| Korkeus | 40 mm |
| Leveys | 165 mm |
| Paino | 0,320 kg |
| Tilavuus | 1,617 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85389099 |
| Julkaisupäivämäärä | 02.04.2017 |
| Muutospäivä | 02.06.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Cover plate | LS ZERO-3 plaster frame 2-gang |
| Svenska | Täckbricka | - |
