Kytkin - Kytkin-5 koje - JUNG
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 21 136 62 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kytkin |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Kytkin-5 koje |
| Pitkä tuotenimi | Kytkin-5, koje |
| GTIN-koodi | 4011377261105 |
| Toimittajan tuotekoodi | 505EU |
| Toimittaja | Jung Nordic AB |
| Tuotemerkki | JUNG |
| Tuoteryhmä | 21 Upotettavat kytkimet ja merkkivalokalusteet |
Soveltuu 2-osaisille vivuille (5-kytkin) esim. tuotenumerot LS995... (valkoinen, musta, mattamusta), ES2995... (teräs), AL2995... (alumiini), AL2995AN... (antrasiitti), jne.
...
| ETIM-luokka | Kytkin (asennuskaluste) (EC001590) |
|---|---|
| Kytkentätapa | sarjakytkin (EV000943) |
| Käyttötapa | keinuvipu/painike (EV006531) |
| Kokoonpano | peruselementti (EV000078) |
| Moduulien lukumäärä | 1 |
| Painikekytkin | Ei |
| Vipujen määrä | 2 |
| Asennustapa | uppoasennus (EV000383) |
| Kiinnitystapa | ruuvikiinnitys (EV000717) |
| Varustettu asennuslevyllä | Ei |
| Materiaali | muu (EV000154) |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Halogeeniton | Ei |
| Pinnan suojaus | käsittelemätön (EV006034) |
| Väri | muu (EV000154) |
| Merkintätila/-pinta | ei (EV004175) |
| Valaistus | ei (EV004175) |
| Valaistustoiminto | ohjaus ja suunta (EV011600) |
| Valaistuksen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sopii kotelointiluokalle (IP) | IP20 (EV006405) |
| Nimellisjännite (V) | 250 |
| Nimellisvirta (A) | 10 |
| Kytkentävirta loistelampuille (AX) | 10 |
| Takaisinkytkentäliitin | Ei |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Pesukonekytkin | Ei |
| Laitteen leveys (mm) | 71 |
| Laitteen korkeus (mm) | 71 |
| Laitteen syvyys (mm) | 39 |
| Upotussyvyys (mm) | 32 |
| UNSPSC-koodi | 39121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2421 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 , T3103 , T3203 , T3404 , T3405 , T3504 , T3505 , T3707 , T3708 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011377261105 |
| Toimittajan tuotekoodi | 505EU |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kytkin (asennuskaluste) (EC001590) |
| Pituus (syvyys) | 39 mm |
|---|---|
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 0,058 kg |
| Tilavuus | 0,191 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | - | 280 mm | 70 mm | 170 mm | 0,640 kg | 3,332 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 280 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 170 mm |
| Paino | 0,640 kg |
| Tilavuus | 3,332 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85365080 |
| Julkaisupäivämäärä | 08.10.2020 |
| Muutospäivä | 02.06.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Switch | Switch 5, insert |
| Svenska | Avbrytare | Strömställare-5, insats |
