Peitelevy - 3-osainen, 81 mm, alumiini - JUNG
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 21 139 03 |
|---|---|
| Yleisnimi | Peitelevy |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 3-osainen, 81 mm, alumiini |
| Pitkä tuotenimi | Peitelevy, 3-osainen, 81 mm, alumiini |
| GTIN-koodi | 4011377190054 |
| Toimittajan tuotekoodi | AL2983 |
| Toimittaja | Jung Nordic AB |
| Tuotemerkki | JUNG |
| Tuoteryhmä | 21 Upotettavat kytkimet ja merkkivalokalusteet |
Alumiinipintaiset pistorasiat, kytkinvivut, keskiölevyt ja peitelevyt luovat arvokkaan ja aikaa kestävän ilmeen kotiin ja julkiseen tilaan.
...
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen peitelevy/kehys (EC000007) |
|---|---|
| Yksikköjen määrä | 3 |
| Asennussuunta | vaaka ja pysty (EV000130) |
| Vaakayksiköiden määrä | 1 |
| Pysty-yksiköiden määrä | 3 |
| Soveltuu johtokanavalle | Kyllä |
| Soveltuu uppoasennukseen | Ei |
| Merkintäpaikka | Ei |
| Materiaali | metalli (EV000914) |
| Materiaalin laatu | alumiini (EV000072) |
| Halogeeniton | Ei |
| Pinnan suojaus | anodisoitu (EV000112) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Väri | alumiini (EV000072) |
| Läpinäkyvä | Ei |
| Saranoitu kansi | Ei |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) |
| Kiinnitystapa | muu (EV000154) |
| Leveys (mm) | 81 |
| Korkeus (mm) | 223 |
| Syvyys (mm) | 11 |
| Asennuskehys | Ei |
| Uppoasennus | Kyllä |
| Soveltuu uppoasennukseen | Kyllä Poistettu |
| Tasapintainen malli | Kyllä Poistettu |
| Katkaisijoiden määrä | 0 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121300 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2421 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 , T3103 , T3203 , T3402 , T3404 , T3405 , T3502 , T3504 , T3505 , T3706 , T3707 , T3708 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011377190054 |
| Toimittajan tuotekoodi | AL2983 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen peitelevy/kehys (EC000007) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | 223 mm |
| Leveys | 81 mm |
| Paino | 0,047 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | - | 235 mm | 95 mm | 135 mm | 0,580 kg | 3,014 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 235 mm |
| Korkeus | 95 mm |
| Leveys | 135 mm |
| Paino | 0,580 kg |
| Tilavuus | 3,014 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85389099 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.02.2014 |
| Muutospäivä | 02.06.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Cover plate | 3-gang, 81 mm, aluminium |
| Svenska | Täckbricka | 3-fack, 81 mm, aluminium |
