Vipu - 5-kytkin, antrasiitti - JUNG
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 21 139 22 |
|---|---|
| Yleisnimi | Vipu |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 5-kytkin, antrasiitti |
| Pitkä tuotenimi | Vipu-5 kytkin, antrasiitti |
| GTIN-koodi | 4011377012134 |
| Toimittajan tuotekoodi | AL2995AN |
| Toimittaja | Jung Nordic AB |
| Tuotemerkki | JUNG |
| Tuoteryhmä | 21 Upotettavat kytkimet ja merkkivalokalusteet |
Vipu kytkinkojeille 505EU, 505EUFI (5-kytkin, 10A/250V), 509EU, 509EUFI (6/6-kytkin,10A/250V) ja painikekojeille 535EU, 535EUFI (5-painike, 10A/250V), 539EU (6/6-painike, 10A/250V).
...
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen keskiö (EC000011) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | kaksiosainen keinuvipu (EV006540) |
| Merkintä/ilmaisu | ei ole (EV000494) |
| Käyttö | kytkin / painike (EV000411) |
| Soveltuu kosketusnäytölle väyläjärjestelmässä | Ei |
| Kiinnitystapa | puristusasennus (EV006428) |
| Käyttötilan indikointi | Ei |
| Materiaali | metalli (EV000914) |
| Materiaalin laatu | alumiini (EV000072) |
| Halogeeniton | Ei |
| Pinnan suojaus | lakattu (EV000113) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Väri | antrasiitti (EV000309) |
| RAL-numero (vastaava) | 7016 |
| Merkintäalueella | Ei |
| Vaihdettavalla linssillä/symbolilla | Ei |
| Sopii kotelointiluokalle (IP) | IP44 (EV006418) |
| Kohomerkintä (esteettömyys) | Ei |
| Leveys (mm) | 70 |
| Korkeus (mm) | 70 |
| Antibakteerinen käsittely | Ei |
| UNSPSC-koodi | 39121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2421 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 , T3103 , T3203 , T3404 , T3405 , T3504 , T3505 , T3707 , T3708 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011377012134 |
| Toimittajan tuotekoodi | AL2995AN |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen keskiö (EC000011) |
| Pituus (syvyys) | 18 mm |
|---|---|
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 0,044 kg |
| Tilavuus | 0,088 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | - | 205 mm | 85 mm | 87 mm | 0,490 kg | 1,516 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 205 mm |
| Korkeus | 85 mm |
| Leveys | 87 mm |
| Paino | 0,490 kg |
| Tilavuus | 1,516 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85389099 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.02.2014 |
| Muutospäivä | 02.06.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Lever | 2-gang, anthracite |
| Svenska | Vipptryck | kron, antracit |
