Keskiölevy - Hotellikorttikytkin, teräs - JUNG
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 21 139 27 |
|---|---|
| Yleisnimi | Keskiölevy |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Hotellikorttikytkin, teräs |
| Pitkä tuotenimi | Hotellikorttikytkin painikeinserteille 531EUFI, 532EUFI, 533EUFI, 534EUFI. Teräs |
| GTIN-koodi | 4011377067752 |
| Toimittajan tuotekoodi | ES2990CARD |
| Toimittaja | Jung Nordic AB |
| Tuotemerkki | JUNG |
| Tuoteryhmä | 21 Upotettavat kytkimet ja merkkivalokalusteet |
Tuote on tarkoitettu hotellikortin telineeksi ja varmistamaan hotellivieraan turvallisuus. Hotellikorttikytkin säästää energiaa, koska kaikki mahdolliset huoneen sähkölaitteet kytkeytyvät pois päältä kun hotellikortti poistetaan telineestä. Kojeena käytetään kojetta 533EUFI. Nollajohtimen kytkeminen on suositeltavaa. Erillinen N-liitin mahdollistaa hehku- tai led-merkkivalon kytkemisen samaan potentiaaliin.
...
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen keskiö (EC000011) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | hotellikortti (EV003188) |
| Merkintä/ilmaisu | muu (EV000154) |
| Käyttö | kytkin / painike (EV000411) |
| Soveltuu kosketusnäytölle väyläjärjestelmässä | Ei |
| Kiinnitystapa | puristusasennus (EV006428) |
| Käyttötilan indikointi | Ei |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Materiaalin laatu | kestomuovi (EV000403) |
| Halogeeniton | Ei |
| Pinnan suojaus | lakattu (EV000113) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Väri | ruostumaton teräs (RST) (EV000294) |
| RAL-numero (vastaava) | 9006 |
| Merkintäalueella | Ei |
| Vaihdettavalla linssillä/symbolilla | Ei |
| Sopii kotelointiluokalle (IP) | IP20 (EV006405) |
| Kohomerkintä (esteettömyys) | Ei |
| Leveys (mm) | 70 |
| Korkeus (mm) | 70 |
| Antibakteerinen käsittely | Ei |
| UNSPSC-koodi | 39121304 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2421 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 , T3103 , T3203 , T3404 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011377067752 |
| Toimittajan tuotekoodi | ES2990CARD |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Asennuskalusteen keskiö (EC000011) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 0,048 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 50 mm | 70 mm | 70 mm | 0,050 kg | 0,245 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 50 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 0,050 kg |
| Tilavuus | 0,245 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85389099 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.02.2014 |
| Muutospäivä | 02.06.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Centre plate | Hotelcard, steel |
| Svenska | Centrumplatta | Hotellkortsbrytare, stål |
