Askelpainike E210 - Sininen 1A DC - ABB Smart Buildings
| Sähkönumero | 23 123 28 |
|---|---|
| Yleisnimi | Askelpainike |
| Tuotesarja | E210 |
| Tekninen nimi | Sininen 1A DC |
| Pitkä tuotenimi | Sininen 1A DC LED 110-220VDC, Un= 250VAC |
| GTIN-koodi | 7612270939220 |
| Toimittajan tuotekoodi | E217-16-01G220 |
| Toimittaja | ABB Oy verified |
| Tuotemerkki | ABB Smart Buildings |
| Tuoteryhmä | 23 Erikoiskytkimet |
E210 Sarjan ohjauskytkimet, painikkeet ja merkkivalot
- E210-sarjaan kuuluvat tuotteet ovat nykyaikaisia ja innovatiivisia DIN-kiskoon asennettavia moduulikojeita.
- Moduulikojeet säästävät ohjauskeskuksen tilaa, koska nyt niiden leveys on pieneimillään vain 9 mm.
- Ne ovat laadukkaita ja helposti käsiteltäviä, ja niissä on pitkäikäiset huoltovapaat LED-merkkivalot jotka ovat kirkkaita ja niitä on saatavana viittä eri väriä.
- Sarja on täysin yhteensopivia kaikkien ABB System pro M compact® järjestelmän tuotteiden kanssa.
E210 Sarjan ohjauskytkimet, painikkeet ja merkkivalot
- E210-sarjaan kuuluvat tuotteet ovat nykyaikaisia ja innovatiivisia DIN-kiskoon asennettavia moduulikojeita.
- Moduulikojeet säästävät ohjauskeskuksen tilaa, koska nyt niiden leveys on pieneimillään vain 9 mm.
- Ne ovat laadukkaita ja helposti käsiteltäviä, ja niissä on pitkäikäiset huoltovapaat LED-merkkivalot jotka ovat kirkkaita ja niitä on saatavana viittä eri väriä.
- Sarja...
| ETIM-luokka | Painonappi keskuksiin (EC001546) |
|---|---|
| Kytkentäjännite (V) | 250 |
| Merkinantolampulla | Kyllä |
| Lampun enimmäisteho (W) | 1,5 |
| Lamppujännite (V) | 230 - 250 |
| Painikkeen väri | sininen (EV000080) |
| Leveys (moduulipaikkojen määrä) | 0,5 |
| Upotussyvyys (mm) | 75 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Vaihtokoskettimien lukumäärä | 0 |
| Avautuvien koskettimien lukumäärä | 1 Poistettu |
| Sulkeutuvien koskettimien lukumäärä | 0 Poistettu |
| Vaihtokoskettimien lukumäärä | 0 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2421 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7612270939220 |
| Toimittajan tuotekoodi | E217-16-01G220 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 2CCA703259R0001 |
| ETIM-luokka | Painonappi keskuksiin (EC001546) |
| Pituus (syvyys) | 93 mm |
|---|---|
| Korkeus | 85 mm |
| Leveys | 9 mm |
| Paino | 0,050 kg |
| Tilavuus | 0,071 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | - | 95 mm | 76 mm | 96 mm | 0,530 kg | 0,693 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 95 mm |
| Korkeus | 76 mm |
| Leveys | 96 mm |
| Paino | 0,530 kg |
| Tilavuus | 0,693 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CH |
| Tullinimike | 85365080 |
| Julkaisupäivämäärä | 09.09.2009 |
| Muutospäivä | 23.04.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Step push button | Blue NO DC |
| Svenska | Stegtryckknapp | Blå 1SL DC |





