Vipukytkin Harmony - ZB 4BK 1333 - Schneider Electric
| Sähkönumero | 23 190 03 |
|---|---|
| Yleisnimi | Vipukytkin |
| Tuotesarja | Harmony |
| Tekninen nimi | ZB 4BK 1333 |
| Pitkä tuotenimi | Valoväännin, Harmony XB4, metalli, LED, 3 vakioasentoa, vihreä |
| GTIN-koodi | 3389110890723 |
| Toimittajan tuotekoodi | ZB4BK1333 |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 23 Erikoiskytkimet |
Harmony valovääntimet
Merkkivalo valaisee vääntökytkimen
Vääntimiä saatavana jousipalautuksella tai ilman
2 tai 3 asentoisena
Merkkivalo valaisee vääntökytkimen
Vääntimiä saatavana jousipalautuksella tai ilman
2 tai 3 asentoisena
...
| ETIM-luokka | Väännin ohjauslaitteelle (EC000222) |
|---|---|
| Kytkentäasentojen määrä | 3 |
| Ohjauselementin tyyppi | lyhyt peukalokahva (EV004094) |
| Valaistavissa | Kyllä |
| Ohjauselementin väri | vihreä (EV000235) |
| Merkkivalolinssin väri | vihreä (EV000235) |
| Linssin muoto | pyöreä (EV000167) |
| Reiän halkaisija (mm) | 22,5 |
| Kytkentätoiminnon lukitus | Kyllä |
| Jousipalautus | Ei |
| Kotelointiluokka (IP), edestä | IP66 (EV006422) |
| Etu renkaalla | Kyllä |
| Ohjauskalusteen kehyksen materiaali | metalli (EV000914) |
| Ohjauskalusteen kehyksen väri | kromi (EV000291) |
| Kotelointiluokka (NEMA) | muu (EV000154) |
| UNSPSC-koodi | 39121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2311 , S2321 , S2339 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 3733174 |
| Sähkönumero NO | 4302524 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3389110890723 |
| Toimittajan tuotekoodi | ZB4BK1333 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Väännin ohjauslaitteelle (EC000222) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 0,036 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 52 mm | 46 mm | 32 mm | 0,040 kg | 0,077 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 5 | - | 33 mm | 50 mm | 265 mm | 0,208 kg | 0,437 l |
| Pakkauskoko 3 | - | 250 | - | 300 mm | 300 mm | 400 mm | 11,113 kg | 36,000 l |
| Pakkauskoko 4 | - | 1 600 | - | 800 mm | 760 mm | 600 mm | 81,435 kg | 364,800 l |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 52 mm |
| Korkeus | 46 mm |
| Leveys | 32 mm |
| Paino | 0,040 kg |
| Tilavuus | 0,077 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 5 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 33 mm |
| Korkeus | 50 mm |
| Leveys | 265 mm |
| Paino | 0,208 kg |
| Tilavuus | 0,437 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 250 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 300 mm |
| Korkeus | 300 mm |
| Leveys | 400 mm |
| Paino | 11,113 kg |
| Tilavuus | 36,000 l |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 600 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 800 mm |
| Korkeus | 760 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Paino | 81,435 kg |
| Tilavuus | 364,800 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 0.274 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 0.048 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 18 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FR |
| Tullinimike | 8538909999 |
| Julkaisupäivämäärä | 07.06.2001 |
| Muutospäivä | 17.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Control head | Selector Ill. Pushbotton |
| Svenska | Vridarmsbrytare | Lampvred Grön 3 Läges |







