Kontrolleri Harmony - SAUVAOHJAIN, 2 SUUNTAA - Schneider Electric
| Sähkönumero | 23 196 54 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kontrolleri |
| Tuotesarja | Harmony |
| Tekninen nimi | SAUVAOHJAIN, 2 SUUNTAA |
| Pitkä tuotenimi | Ohjainsauva, Harmony XB4, koottu, metalli, 2 suuntaa, jousipalautus keskelle, 1xNO per suunta |
| GTIN-koodi | 3389110887402 |
| Toimittajan tuotekoodi | XD4PA12 |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 23 Erikoiskytkimet |
Harmony ohjainsauvat
Sauvat jousipalautuksella tai ilman
Kahteen tai neljään suuntaan likkuva sauva
Kahdella tai neljällä sulkeutuvalla koskettimella
Sauvat jousipalautuksella tai ilman
Kahteen tai neljään suuntaan likkuva sauva
Kahdella tai neljällä sulkeutuvalla koskettimella
...
| ETIM-luokka | Ohjauskytkin, joystick (EC000632) |
|---|---|
| Mitoitusvirta Ie at AC-21, 400 V (A) | 10 |
| Asennusaukon halkaisija (mm) | 22 |
| Ohjaussauvan pituus (mm) | 54 |
| Toimintosuuntien lukumäärä | 2 |
| Sulkeutuvien kontaktien lukumäärä per toimintosuunta | 1 |
| Avautuvien koskettimien lukumäärä toimintasuunnassa | 0 |
| Vaihtokoskettimien lukumäärä | 0 |
| Palautus 0-asennossa | Ei |
| Lukitseminen 0-asennossa | Ei |
| Kooderi | Ei |
| Analogisen lähtösignaali, konfiguroitavissa | Ei |
| Kotelointiluokka (IP) | IP66 (EV006422) |
| Etu renkaalla | Kyllä |
| Ohjauskalusteen kehyksen materiaali | metalli (EV000914) |
| Ohjauskalusteen kehyksen väri | kromi (EV000291) |
| Kotelointiluokka (NEMA) | muu (EV000154) |
| Kytkentäasentojen määrä | 2 |
| Säätötasojen määrä | 1 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2311 , S2321 , S2339 , T5509 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 3733352 |
| Sähkönumero NO | 4303366 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | fd66e757-35a5-4eb6-a5dc-df88d9f66bdc |
| GTIN-koodi | 3389110887402 |
| Toimittajan tuotekoodi | XD4PA12 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ohjauskytkin, joystick (EC000632) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 0,116 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3389110887402 | 48 mm | 128 mm | 34 mm | 0,122 kg | 0,209 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 40 | 43389110887400 | 400 mm | 150 mm | 300 mm | 5,187 kg | 18,000 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3389110887402 |
| Pituus (syvyys) | 48 mm |
| Korkeus | 128 mm |
| Leveys | 34 mm |
| Paino | 0,122 kg |
| Tilavuus | 0,209 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 40 |
| GTIN-koodi | 43389110887400 |
| Pituus (syvyys) | 400 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 300 mm |
| Paino | 5,187 kg |
| Tilavuus | 18,000 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 0.7625922124 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | 0.0059935 |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 0.1447844248 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | -0.1224569912 |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN50693:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | ENVPEP2302014_V1 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 01.08.2028 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 18 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FR |
| Tullinimike | 8536508000 |
| Julkaisupäivämäärä | 08.01.2001 |
| Muutospäivä | 10.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Controller | Joystick |
| Svenska | Kontroller | Manipulator |







