Pistorasia W.1 - 2S/16A/IP55 vaaka 2lv PPJ har - Hager
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
24 087 13
Arkistoitu 08.05.2026 |
|---|---|
| Korvaava tuote | 24 087 35 |
| Yleisnimi | Pistorasia |
| Tuotesarja | W.1 |
| Tekninen nimi | 2S/16A/IP55 vaaka 2lv PPJ har |
| Pitkä tuotenimi | Pistorasia 2-osainen pinta vaaka 2lv jousil. IP55, W.1, harmaa matta |
| GTIN-koodi | 4011334442196 |
| Toimittajan tuotekoodi | 47843535 |
| Toimittaja | UTU Oy verified |
| Tuotemerkki | Hager |
| Tuoteryhmä | 24 Pinnalliset pistorasiat ja -tulpat |
SCHUKO-pistorasia 2-osainen vaaka saranakannella pinta-asennus - Korotettu kosketussuojaus Nimellisjännite 250 VAC Nimellisvirta 16 A Käyttölämpötila -40 ... +60 °C Saranoidun kannen jouset valmistettu ruostumattomasta teräksestä, pikakiinnityslukot valmistettuja ZAMAKista Ylä- ja alakaapeliläpivienti ovat vaakatasossa sivussa ja soveltuvat siksi asennettavaksi ovenkarmin vierelle tai vastaaviin kohtiin. − yksi läpivienti 2:lle kaapelille ja yksi läpivientiä kaapelille tai putkelle − rungot ketjutettu − jousiliittimillä
SCHUKO-pistorasia 2-osainen vaaka saranakannella pinta-asennus - Korotettu kosketussuojaus Nimellisjännite 250 VAC Nimellisvirta 16 A Käyttölämpötila -40 ... +60 °C Saranoidun kannen jouset valmistettu ruostumattomasta teräksestä, pikakiinnityslukot valmistettuja ZAMAKista Ylä- ja alakaapeliläpivienti ovat vaakatasossa sivussa ja soveltuvat siksi asennettavaksi ovenkarmin vierelle tai vastaaviin kohtiin. − yksi läpivienti 2:lle kaapelille ja yksi läpivientiä kaapelille tai putkell...
| ETIM-luokka | Pistorasia (EC000125) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | suojamaadoitettu (CEE 7/3 / CEE7/4, tyyppi F) (EV002727) |
| Moduulien lukumäärä | 0 |
| Kytkettävien pistorasioiden määrä | 0 |
| Merkintä/ilmaisu | ei ole (EV000494) |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| RAL-numero (vastaava) | 7011 |
| Erikoisteholähde | ei erityistä virtalähdettä (EV006426) |
| Asennustapa | pinta-asennus (EV000384) |
| Kiinnitystapa | ruuvikiinnitys (EV006354) |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Materiaalin laatu | kestomuovi (EV000403) |
| Pinnan suojaus | käsittelemätön (EV006034) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Nimellisvirta (A) | 16 |
| Nimellisjännite (V) | 250 |
| Taajuus (Hz) | 50 - 60 |
| Mitoitettu vikavirta (mA) | 0 |
| Sopii kotelointiluokalle (IP) | IP55 (EV006420) |
| Iskunkestävyysluokka | IK05 (EV006811) |
| Laitteen leveys (mm) | 147 |
| Laitteen korkeus (mm) | 76 |
| Laitteen syvyys (mm) | 65 |
| Minimisyvyys (sisäänrakennettu laitekotelo) (mm) | 0 |
| Aktiivisten kontaktien määrä (pyöreä) | 2 |
| Aktiivisten kontaktien määrä (litteä) | 0 |
| Vaiheiden lukumäärä | 1 |
| Yksikköjen määrä | 2 Poistettu |
| Kansi | täydellinen kotelo (EV006430) Poistettu |
| Rankoille käyttöolosuhteille (VDE:n mukaan) | Kyllä Poistettu |
| USB-liittimen tyyppi | muu (EV000154) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121308 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2413 , S2414 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011334442196 |
| Toimittajan tuotekoodi | 47843535 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Pistorasia (EC000125) |
| Pituus (syvyys) | 64 mm |
|---|---|
| Korkeus | 76 mm |
| Leveys | 147 mm |
| Paino | 0,260 kg |
| Tilavuus | 0,715 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | - | 147 mm | 65 mm | 76 mm | 0,253 kg | 0,726 l |
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 76 mm | 65 mm | 147 mm | 0,260 kg | 0,726 l |
| Pakkauskoko 2 | BX | 5 | - | 325 mm | 81 mm | 158 mm | 1,347 kg | 4,159 l |
| Pakkauskoko 3 | BX | 60 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 1 200 | - | 1 200 mm | - | 800 mm | - | - |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 147 mm |
| Korkeus | 65 mm |
| Leveys | 76 mm |
| Paino | 0,253 kg |
| Tilavuus | 0,726 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 76 mm |
| Korkeus | 65 mm |
| Leveys | 147 mm |
| Paino | 0,260 kg |
| Tilavuus | 0,726 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 5 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 325 mm |
| Korkeus | 81 mm |
| Leveys | 158 mm |
| Paino | 1,347 kg |
| Tilavuus | 4,159 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 60 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 1 200 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | - |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 1.29 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | 0.107 |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 0.282 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | -0.261 |
| GWP-luvun laskentastandardi | ENISO14025:2006 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | HAGE-00935-V02.01-EN |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 3.846 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 16.09.2030 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | PL |
| Tullinimike | 85366990 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.05.2015 |
| Muutospäivä | 09.05.2026 |
| Arkistointipäivä | 08.05.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Socket outlet | 2S/16A/IP55 PPJ gray |
| Svenska | Vägguttag | 2S/16A/IP55 PPJ grå |






